Başkan Erdoğan Kayyum Uyarısında Bulundu

Kızılcahamam'da Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teröre bulaşmış olan kişiler tekrar sandıktan çıkacak olursa, anında gereğini yapıp kayyum atarız" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da gerçekleştirilen toplantının ardından ilçedeki toplu açılış törenine katıldı.
Teröristlere yönelik mücadelenin devam edeceğini belirten Erdoğan, "Teröre bulaşmış olan bu kişiler tekrar sandıktan çıkacak olurlarsa beklemeden, anında gereğini yapıp kayyum atarız" ifadelerini kullandı.
Alandaki vatandaşları selamlayan Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde kendisine ve AK Parti'ye verilen destekten dolayı teşekkür etti.
Verilen güçlü desteğin 2019'daki mahalli idareler seçimlerinde de artarak devam etmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Kızılcahamam'dan yeni bir rekor beklediğini belirtti.
Ak Partinin 27.İstişare ve Değerlendirme Toplantısının 5 yıl aradan sonra Kızılcahamam'da bir kez daha hep birlikte bir kez daha yapıldığını hatırlatan Erdoğan, 2 gündür kendilerini bağrına basan vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
"Partimizin bu buluşmasında İki gün boyunca hem 24 Haziran seçim sonuçlarını masaya yatırdık hem de 2019 mahalli idareler seçimlerine hazırlık çalışmalarımızı değerlendirdik. Bunun yanında parti ve grup yöneticilerimiz, bakanlarımız gündemdeki konular hakkında ayrıntılı takdimler yaptı. Hamdolsun her açıdan verimli, bereketli iki günü Kızılcahamamlı kardeşlerimizin misafirperverliğinde gerçekleştirdik. Bu toplantımızın ülkemizin içinden geçtiği bu sancılı dönemde çok güzel başlangıçlara vesile olacağına inanıyorum."
Kızılcahamam'ın doğasının, tarihinin yanında şehitler ve kahramanlar diyarı olduğunu ifade eden Erdoğan, "Kızılcahamam istiklal şairimizin o güzel ifadesiyle, 'Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda/Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.' diyen vatan aşıklarının yurdudur." diye konuştu.

Erdoğan, Kızılcahamamlı yiğitlerin, vatanın bekası, milletin huzuru için yeri geldiğinde canlarını feda etmekten çekinmediğini vurguladı.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kızılcahamamlıların milletin evinin önünde bulunduğunu ve 4 şehit verdiğini söyleyen Erdoğan, Şehitler Ağacı'nın, istiklalin ve istikbalin uğruna Kızılcahamam ile beraber her bir yörenin, Anadolu'nun her bir ilçesinin teröre karşı verdiği mücadelenin de timsali olduğunu vurguladı.

"ŞEHİTLER AĞACINDA BÜTÜN KAHRAMANLARIN ADLARI YER ALIYOR"

Şehitler Ağacı'ndaki 6 bin 917 künyenin bu toprakların nasıl vatan kılındığının sembolü olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şehitler Ağacı'nda sadece 1980'den beri ebediyete uğurladığımız terörle mücadele şehitlerimizin künyeleri bulunmuyor. O ağaçta aynı zamanda 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklara meydanları dar eden bütün kahramanların adları da yer alıyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü katiller çoğu sivil 251 vatandaşımızı şehit ederken, 2 bin 193 insanımız da gazilik şerefine erişti. O gece Ankara, 90'ı sivil vatandaşımız, 56'sı polisimiz, 3'ü askerimiz olmak üzere tam 149 şehit verdi. Ankara'daki gazilerimizin sayısı bin 300'ü buluyor. Darbecilerin en çok kayıp verdiği yer de yine Ankara oldu."

Bin yıldır, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." diyerek canlarını hiçe sayan tüm kahramanları yad ettiğini belirten Erdoğan, şehitlerin vakur ailelerine sabır diledi.

"Afrin'i bölücü örgütün veya bölücülerin esaretinden kurtardık"
Erdoğan, yaz kış demeden yılın 365 günü operasyonların aralıksız sürdüğüne işaret ederek, "Sadece sınırlarımız içinde değil, sınırlarımız dışında da terör örgütlerine aman vermiyoruz. Gabar, Cudi, Tendürek'te, Kandil ve Sincar'da, hepsinde inlerine giriyoruz ve gireceğiz. İçimizdeki kimi gafillerin engellemelerine rağmen 4 bin 584 teröristi etkisiz hale getirerek, Afrin'i bölücü örgütün veya bölücülerin esaretinden kurtardık. Kuzey Irak'ta gerek hava harekatları gerekse Kandil'den Sincar'a kadar bu sahada da operasyonlarımızı sürdürüyoruz." bilgisini verdi.

Başkan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Askerimizin, polisimizin, güvenlik korucumuzun karşısına çıkmaya yüreği yetmeyen korkaklar, altyapısını oluşturdukları kalleş pusularla bir yere varabileceklerini zannediyorlar. Belediyelerin bölücü örgütün kontrolü altında olduğu dönemde bizzat belediye başkanlarının himayesinde yapılan bu hazırlıkları da deşifre ediyor, kayyumlarımız vasıtasıyla darmadağın ediyoruz. Milletin kepçesini, kamyonunu, aracını, bütçesini teröristlere tahsis edenlerden işledikleri suçların hesabını sorduk, soruyoruz ve soracağız. Mart seçimleri geliyor. Bu seçimlerde de bu tür teröre bulaşmış olanlar, olur ya sandıktan çıkacak olurlarsa öyle bekleyelim şu olsun bu olsun yok, anında gereğini yapıp kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz. Beklemek yok. Önümüzdeki dönemde de millete hizmetkar olmak yerine, Kandil'deki terör baronlarına kul köle olanlara fırsat vermeyeceğiz."
"Ekonomik saldırıların da hedefi bellidir"
Terör örgütünün kalıntılarını her yerden söküp atana kadar mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çizen Erdoğan, "Terör saldırılarının da son günlerde yoğunlaşan ekonomik saldırıların da hedefi bellidir. Hiçbir ilke, ahlak, sınır tanımayan bu provokasyonların Türkiye'nin kutlu yürüyüşünü engellemekten başka gayesi yoktur. Dikkat edin, ülkemiz geliştikçe, güçlendikçe, bölgesel ve uluslararası platformlarda çıkarlarını korumak için daha kararlı davrandıkça, saldırıların şiddeti de artmıştır." değerlendirmesinde bulundu.
Erdoğan, ihracat rakamlarının 165 milyar dolara ulaştığı, faizlerin en düşük seviyelere düştüğü, IMF'ye borcun tamamen sıfırlandığı bir dönemde Gezi olaylarının başlamasının tesadüf olmadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Faizler 4,6'ya kadar düşmüştü. Hemen bir saldırıya girdiler ve rakamlar çift haneli rakamlara çıktı. Büyük bir yönetim sistemi reformuna imza attığımız Haziran seçimleri sonrasında kur üzerinden tetiklenen ekonomik operasyonları da tesadüf olarak görmüyoruz. Gezi olaylarında, sokakları karıştıranlarla DEAŞ'ı, PKK'yı üzerimize salanlar, FETÖ'yü besleyip büyütenler bölücü terör örgütüne meşruiyet kazandırmak için kampanya düzenleyenler hep aynıdır. Milletimizin devletine, hükümetine ve ekonomisine olan güvenini tahrip etmeyi hedefleyen son girişimin de adresi aynı yere çıkıyor. Biz, kuklaları da kuklacıları da çok iyi biliyoruz. Kimin kimle hangi pazarlıklara giriştiğini de gayet iyi biliyoruz. Bu kuşatma girişimlerine asla boyun eğmeyeceğiz."
"Ekonomik sabotajlar üzerinden milli onur ve egemenliğimizin çiğnenmesine kesinlikle fırsat vermeyeceğiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırı boyunca bir terör koridorunun oluşmasına rıza göstermeyeceğini söyledi.

Türkiye'nin Ege ve Akdeniz'de haklarından asla geri adım atmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Türkiye, ne siyasi ne ekonomik alanda egemenlik haklarını pazarlık konusu yapmayacaktır. Türkiye FETÖ, DEAŞ ve PKK gibi katil sürüleriyle mücadelesini sekteye uğratmayacaktır. Türkiye milli projelerinden, milli kalkınma hamlesinden asla vazgeçmeyecektir. Hiçbir tehdit ve şantajın 2023 hedeflerimizle aramıza girmesine müsaade etmeyeceğiz. Aynı şekilde milletimizin refahı, kardeşlerimizin huzuru, devletimizin bekası için çalışmayı, üretmeyi, taş üstüne taş koymayı sürdüreceğiz." diye konuştu.

KIZILCAHAMAM'A 52 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Kızılcahamam Belediyesinin, bakanlıkların ve büyükşehir belediyesinin ilçeye kazandırdığı hizmetlerin resmi açılışını yaptıklarına işaret eden Erdoğan, yatırımlara ilişkin bilgi de verdi.

Erdoğan, 11 milyon lira yatırım bedelli olan yeni belediye hizmet binası, 8 milyon lira yatırım bedeli olan atık su arıtma tesisi, 14 milyon lira yatırım bedeli olan Kızılcahamam Devlet Hastanesinin tamamlandığını söyledi.

15 Temmuz şehidi İbrahim Ateş'in aziz hatırasını yad etmek için yaptırılan seyir tepesi ve sosyal tesisin de hizmete açıldığını aktaran Erdoğan, 8,5 milyon yatırım bedeli olan Jeopark Müzesi ve Abacı Peribacaları Rekreasyon Alanını da açtıklarını kaydetti.

Toplam yatırım bedeli 52 milyon liralık dokuz kalem eser ve hizmetin ilçeye kazandırıldığını belirten Erdoğan, yatırımların ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.

Eserlerin Kızılcahamam'a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Erdoğan, sözlerini "Şimdiden 2019 mahalli idareler seçimlerinde Kızılcahamam'ın tavrını, yine hizmetten büyümeden, refahtan ve tüm bunları temsil eden AK Parti belediyeciliğinden yana koyacağınıza inanıyorum." diyerek tamamladı.

Haber: Yeni Şafak-Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu