Acer, Yeni Nitro İle Oyunda Sınırları Zorluyor

Acer, Yeni Nitro 7 ve Güncel Nitro 5 Serisi Dizüstü Bilgisayarlarla Oyunculara Savaş Meydanında Güç VeriyorYeni Nitro oyuncu dizüstü bilgisayarı serisi, en üstün oyun deneyimini sunarak savaş alanına hükmetmenizi sağlayacak.Yeni Nitro 7 oyuncu dizüstü bilgisayarı 19,9 mm (0,78 inç) inceliğindeki şık metal tasarımı, yüzde 78 ekran gövde oranı ve 7 saate varan pil ömrü ile dikkatleri üzerine çekecek.

Acer, Yeni Nitro İle Oyunda Sınırları Zorluyor
Acer, Yeni Nitro 7 ve Güncel Nitro 5 Serisi Dizüstü Bilgisayarlarla Oyunculara Savaş Meydanında Güç VeriyorYeni Nitro oyuncu dizüstü bilgisayarı serisi, en üstün oyun deneyimini sunarak savaş alanına hükmetmenizi sağlayacak.Yeni Nitro 7 oyuncu dizüstü bilgisayarı 19,9 mm (0,78 inç) inceliğindeki şık metal tasarımı, yüzde 78 ekran gövde oranı ve 7 saate varan pil ömrü ile dikkatleri üzerine çekecek.
7.18 mm (0,28 inç) inceliğindeki1 Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarı ince çerçeveli tasarımı sayesinde yüzde 80 ekran gövde oranı sunuyor.
Her iki modelde de 9. Intel® Core™ işlemciler1 ve en yeni NVIDIA® grafiklerle 144 Hz1 yenileme hızı ve 3 ms gecikme süresi bulunuyor.
Yayın yapmak için özel olarak tasarlanan Nitro Stream modeli ise zahmetsizce PC ve konsol oyun yayını yapma imkanı sağlıyor.
Acer, New York’ta düzenlenen next@acer global basın konferansında Windows 10 işletim sistemli Nitro 7 ve Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarı serilerinin yeni üyelerini tanıttı. Yeni Nitro 7 dizüstü bilgisayar arkadaşlarıyla internet üzerinden oyun oynarken de yüksek performans isteyen oyuncular için geliştirildi. Acer ayrıca Nitro 5 serisini de en yeni NVIDIA® GeForce® GTX grafikler, 144Hz1 yenileme hızı ve yalnızca 3 ms3 tepki süreli yeni bir ekranla güncelledi.
“Yeni Nitro 7 ve Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarları, performans için çok para harcamanın şart olmadığını kanıtlıyor.” diyen Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar ve BT Ürünleri Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oyuncular şimdi oyun deneyimlerini geliştirecek daha fazla özellikle donatılmış şık tasarımlara sahip.”
“Acer’ın Predator ve Nitro serisine kattığı yeni oyuncu ürünleriyle farklı tür oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış geniş seçenekler sunduğunu görmek harika.” diyen Microsoft Corp. Tüketici ve Cihaz Satışları Genel Müdürü Mark Linton, sözlerini şöyle tamamladı: “Acer harika oyuncu ürünleri tasarlayıp bunları tüketicilere sunmaya devam ediyor.”
Nitro 7: Etkileyici Yeni Metal Kasa
Acer’ın yeni Nitro 7 modeli en iyi tasarım ve performansı arayan standart oyuncular için hazırlandı. Üründe yalnızca 19,9 mm1 (0,78 inç) inceliğinde yepyeni bir şık metal kasa bulunuyor. Yüksek çözünürlüklü 15,6 inç ekran, gerçekçi renkler oluşturmasının yanı sıra 144 Hz1 yenileme hızı ve 3 ms3 tepki süresiyle görüntülerde yırtılma olmasını engelleyerek mücadelenin en kritik anlarında sizi yarı yolda bırakmıyor. 9. Nesil Intel® Core™ işlemci1 ve en yeni NVIDIA GPU’larla donatılan Nitro 7 kusursuz bir oyun deneyimi sunuyor. RAID 01 şeklinde kullanılan NVMe teknolojili M.2 Gen 3×4 PCIe SSD’ler için iki adet yuva, 32 GB’a kadar DDR4 RAM ve 2 TB HDD depolama ile yeterli alan sunuluyor.
Nitro 5: Liderlik için Tasarlandı
Acer’ın yenilenen Nitro 5 dizüstü bilgisayarı ile kullanıcılar sevdikleri oyunları Full HD IPS ekranda tüm ayrıntılarıyla oynayabilecek. 17,3 inç veya 15,6 inç seçenekleri sunan model, yüzde 80’lik inanılmaz ekran gövde oranı sunuyor.
Nitro 5; 9. Nesil Intel Core işlemci1, en yeni NVIDIA GPU’ları, RAID 0 şeklinde çalışan NVMe teknolojili iki adet M.2 Gen 3 x4 PCIe SSD1 ve 32 GB’a kadar DDR4 RAM ile uygun fiyata üstün oyun performansı sunuyor. Ürün ayrıca 2×2 MU-MIMO teknolojili Gigabit Wi-Fi 5 ile zahmetsiz oyun yayını imkanı veriyor. Kullanıcılar HDMI 2.0, USB Type-C 3.2 Gen 1 gibi çeşitli bağlantı noktalarıyla uygun cihazları bağlayabiliyor.
Baskı Altında Bile Soğuk
Nitro 7 ve Nitro 5 modellerinde iki adet fan bulunuyor. Nitro 7’de buna ek olarak Acer CoolBoost™ teknolojisi ve cihazın uzun oyun maratonlarında serin kalması için tasarlanan çift hava çıkışı yer alıyor. CoolBoost teknolojisi otomatik moda kıyasla fan hızını yüzde 10’a, CPU ve GPU soğutmasını da yüzde 9’a kadar arttırıyor.
NitroSense ile Kısa Yoldan Kontrol
Kullanıcılar Nitro 7 ve 5 modellerini NitroSense uygulamasıyla takip edip yönetebiliyor. Bunun için NitroSense kısayol tuşuna bir kez dokunmak yeterli. Kullanıcılar bu uygulama ile bileşenlerin sıcaklığını, yükleme performansını, güç kullanımını ve daha fazlasını anında görebiliyor. Fan hızlarını gerçek zamanlı olarak görüntüleme ve ayarlama imkanı veren bu uygulama ile oyuncular en yoğun anlarda hızı sonuna kadar artırabiliyor. Ayrıca farklı kullanım senaryolarında en uygun güç tüketimine ulaşmak için bir güç planı da oluşturulabiliyor. Uygulama üzerinden Acer TrueHarmony™’deki altı ses moduna erişmek, yapışkan tuşları açıp kapatmak ve LCD Overdrive özelliğini kullanarak ekranın tepki süresini 3 ms’ye3 düşürmek mümkün.
Killer™ Ethernet ve Acer Network Optimizer ile Oyunlara Öncelik Verin
Nitro 7 ve Nitro 5 modelleri Killer™ Ethernet E2500 veya Acer Network Optimizer özelliklerini kullanarak oyunlara ağ önceliği verebiliyor. Tek uygulamayla kullanımda yüzde 25, çoklu işlemlerde ise 10 kat daha iyi gecikme süresi performansıyla oyuncular artık görüntülerin donmasından endişe duymayacak. Ethernet kontrolcüsü oyun, video ve konuşma akışlarını otomatik olarak tespit edip, bant genişliği önceliği tanıyarak neredeyse gecikmesiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Auto Mode seçiliyken, Acer Network Optimizer özelliği yüksek bant genişliği talep eden programları ayırarak bağlantı sorunlarını önemli ölçüde azaltıyor. Kullanıcılar isterlerse öncelik verilecek programları kendileri seçebiliyor, her uygulama için bant genişliği ayırabiliyor ve hatta belli uygulamaları engelleyip en uygun performans için bağlantıyı ayarlayabiliyorlar.
Nitro ile Üst Düzey Sesler
Yeni Nitro 7 ve güncellenen Nitro 5 ses kalitesinde seviye atlıyor. Waves MaxxAudio® gelişmiş ses optimizasyon teknolojisini kullanan ürünler oyunculara gerçek anlamda çok boyutlu bir ses deneyimi yaşatıyor. Akıllı MaxxBass® özelliği, küçük hoparlör veya kulaklıklarda bile kullanıcıların derinden hissedebileceği güçlü bas tonlar sunuyor. MaxxDialog™ ise oyundaki konuşmaları müzik ve ses efektlerinden akıllı bir şekilde ayırarak, konuşma seslerini güçlendiriyor. MaxxVolume® teknolojisi de bozulma olmadan en yüksek seviyeyi ve netliği sunuyor, oyunlardaki en ince ses detaylarını bile duymanızı sağlıyor.
Nitro Stream
Acer Nitro Stream; PC ve konsol oyun yayıncıları için özel olarak tasarlanan, tak çalıştır özellikli bir Kişisel Yayın Bilgisayarı (PSPC). Kullanıcılar bu zahmetsiz çözümde bulunan, tamamen canlı yayın için seçilen entegre yazılım ve donanım sayesinde yüksek kaliteli Full HD yayın yapabiliyor, oyun deneyimlerini paylaşabiliyor, arkadaşlarıyla ve oyuncu topluluklarıyla etkileşime geçebiliyorlar. 8. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci, 32 GB’a kadar DDR4 RAM, 256 GB SSD ve entegre görüntü yakalama kartı ile optimum yayın performansı elde ediliyor. Cihazdaki görüntü yakalama kartının Pass-Through özelliği, 1080p yayın yaparken 4Kp60 oyun deneyimi elde etmeyi sağlıyor. Entegre kart yüksek kaliteli içeriklerin zorlu kayıt ve yayın işlerini üstleniyor, oyun ve yayın ekranları arasında gecikme olmasını engelliyor. Yayıncılar VESA askısıyla monitörün arkasına bile yerleştirilebilen bu kompakt cihazla masalarında yer açabiliyor.
Fiyat ve Bulunabilirlik
Nitro 7 oyuncu dizüstü bilgisayarları, Mart ayında Kuzey Amerika’da 999,99 $’dan, Haziran ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.199,00 €’dan, Mayıs ayında Çin’de 6.499 RMB’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Nitro 5 oyuncu dizüstü bilgisayarları, Nisan ayında Kuzey Amerika’da 799,99 $’dan, Mayıs ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 999 €’dan, Mayıs ayında Çin’de 5.999 RMB’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Teknik özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Acer Türkiye ofisiyle iletişime geçin.
Yeni Acer Nitro 7 ve 5 serisi oyuncu dizüstü bilgisayar modelleri, Acer’ın New York’ta düzenlediği ve oyuncular, içerik oluşturucular, aileler, öğrenciler ve profesyoneller için yeni cihaz ve çözümlerini duyurduğu next@acer basın etkinliğinde duyuruldu. Daha fazla bilgi için www.acer.com/nextatacer adresini ziyaret edebilirsiniz.
ACER HAKKINDA:
1976’da kurulan Acer, günümüzde 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük ICT şirketlerinden biridir. Yüzünü geleceğe dönen Acer; donanım, yazılım ve hizmetlerin bir araya gelerek tüketicilere ve işletmelere yeni fırsatlar sunduğu bir dünya oluşturmaya odaklanmıştır. Hizmet tabanlı teknolojilerden Nesnelerin İnterneti, oyunlar ve sanal gerçekliğe kadar birçok alanda Acer; 7000’den fazla çalışanıyla, insanlarla teknoloji arasındaki sınırları kaldıran ürün ve çözümler araştırmaya, tasarlamaya, pazarlamaya, satmaya ve desteklemeye kararlıdır. Daha fazla bilgi için www.acer.com.tr adresini ziyaret edin.

Haber:Acer Basın Ofisi Murat Demirok-Handan Şahin

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu