ABD, Orta Doğu’daki askeri varlığını azaltıyor Mu?

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Ortadoğu'da konuşlu yüzlerce askerle savaş uçakları ve hava savunma sistemlerinin geri çekileceği yönündeki haberleri doğruladı

ABD, Orta Doğu’daki askeri varlığını azaltıyor Mu?
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Ortadoğu’da konuşlu yüzlerce askerle savaş uçakları ve hava savunma sistemlerinin geri çekileceği yönündeki haberleri doğruladı
Pentagon’dan yapılan yazılı açıklamada Savunma Bakanı’nın, ABD Merkez Komutanlığına bu yaz, Ortadoğu’daki bazı ülkelerden belirli güç ve ekipman çekmesi talimatı verdiği belirtildi.
Bu varlıkların bir kısmının bakım ve onarım için ABD’ye döneceği, bazılarının da diğer bölgelere yeniden konuşlandırılacağı belirtildi.
Bu değişikliklerin ABD’nin ulusal güvenlik çıkarlarını olumsuz etkilemeyeceği ve bölgedeki tehditlere karşılık verebilecek uygun bir kuvvet duruşunun devam edeceği belirtildi.
Wall Street Journal gazetesi ismi açıklanmayan yetkililere dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Afganistan’dan sonra Kuveyt, Irak, Ürdün ve Suudi Arabistan’da da askeri varlığını önemli ölçüde azaltmaya başladığını duyurmuştu.
Haber:Ntv Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu