Yusuf Akgün,Eskoop Havuzbaşında Muhteşem Bir İftar Yemeği Verdi

Eskoop ve İSKOBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün Eskoop Sanayi Sitesi yerleşkesi içindeki Fiskiyeli Havuz Başında muhteşem bir iftar yemeği verdi. Yusuf Akgün tarafından Eskoop Yönetimi adına verilen iftar yemeğine İkitelli Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlarının yanında çok sayıda davetli katıldı.

Duaların, ilahilerin ve iftar ezanının okunmasıyla başlayan iftar yemeği hoş sohbet ve hasbıhal ortamında gerçekleşti. Yemekten sonra Yatsı veTeravih Namazı kılınması için Eskoop Camiine davet edilen davetliler, camiye geçerek ibadetlerini yaptılar.

Başkan Akgün, Ramazan Ayı içinde sıkça yaşanan israf, ihmal ve istismarlarla ilgili bir uyarı yaparak, davetlilere sipariş edilen yemeğin israf edilmemesi için ihtiyaçları kadar yemek alarak dükkanlarına götürebileceklerini duyurdu. Başkan Yusuf Akgün, İftar Yemeğine katılan davetlilere yönelik kısa selamlama konuşması yaptı.

Eskoop Sanayi Sitesi, İSKOBİR Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Yusuf Akgün, yaptığı selamlama konuşmada şunları söyledi:

“Sayın Başakşehir Kaymakamımız Kazım Tekin, İkitelli Osb Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İskobir Yönetim Kurulu Sanayi Sitesi Başkanları,Eskoop Sanayi sitesi ortakları, işletme sahibi ve çalışanları, Eskoop Ailesi olarak düzenlediğimiz geleneksel iftar yemegi davetimize sizlerle bir kez daha birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

Verdiğimiz bu iftar soframıza hoş geldiniz. En kalbi duygularımızla selamlıyor ve saygılarımızı sunuyoruz. O ramazan ayı ki insanları hidayete ulaştıran kuranın apaçık halinde o ay da indirilmeye başlandı. Ondan dolayıdır ki 11 ayın sultanı ve çok mübarek bir aydır. Ramazan ayı islam aleminde insanlar arasında sevgi saygı ve hoş görünün yoğun bir şekilde yaşandığı ve insanların lokmalarını paylaşarak kardeşliklerini de pekiştirdikleri mübarek aydır bu nedenle Ramazan Ayı milletimizin ve toplumumuzun tüm kesimleri arasında ki birlik beraberlik ve iş birliği ile ortak hareket ruhununda geliştiği pekiştiği bir aydır ve bunun devamını diliyoruz.

Bu akşam ki katılımlarıyla bizleri mutlu eden siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Ramazan Ayının ülkemize milletimize barış ve huzur getirmesini aramızda ki sevgi saygı hoş görü dostluk ve kardeşlik bağlarının da pekiştirmesini Allahtan diliyoruz.

Gelecek Pazar gecesi kutlayacağımız Kadir Gecemizin ve ondan bir hafta sonra kutlayacağımız Ramazan Bayramımızı da en kalbi duygularımızla kutluyor, sizlere sağlık, huzur, başarı dolu nice ramazanlar diliyoruz. Bu organizasyonun yemeğini hazırlayanlar, servisine kadar emeği geçen eskoop personeli ile piknik restaurant çalışanlarına da teşekkür ediyor, hepinize tekrar saygılarımı sunuyorum.

Şimdi burada aramızda bulunan Başakşehir Kaymakamımız sayın Kazım Tekin beye mikrofonu veriyrum.Buyurun sayın kaymakamım.”

Eskoop Sanayi Sitesinin geleneksel iftar yemeğine katılan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin selamlama konuşmasına başlarken mikrofonda yaşanılan ses kesintilerine rağmen konuşmasına devam etti ve şunları söyledi:

“Yusuf bey bu nazik davetiniz için teşekkür ederim.Organize Sanayi Bölgemizin değerli yönetim kurulu başkanı İskobir”in çok değerli başkanı yusuf bey çok değerli sanayi sitesi başkanlarımız, Bakırköy milli eğitim müdürümüz hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Değerli konuklar,değerli davetliler, Allaha şükredelim. Bu güzel ülkemizde huzurlu ve sağlıklı bir şekilde Rahmet ve Bereket Ayı Ramazana ulaştık. İnşallah huzur içerisinde Ramazan Bayramımızı yine hep birlikte geçireceğiz. Ramazan ayı içerisinde hem dinimizin gereği hem de geleneklerimizin gereği böyle güzel ortamlarda güzel iftar programlarında bir araya geliyoruz. Bu iftarı düşünen, organize eden arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Allah orucumuzu kabul etsin. Hepinize afiyet olsun. Hayırlı akşamlar diliyorum.”

Başkan Yusuf Akgün Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin”in konuşmasının ardından ,”Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Sağolun var olun. Şimdi mikrofonu hocaya verelim”dedi. İftar ezanına kadar dualar okundu, iftar ezanıyla birlikte iftar yemeği başladı. Hossohbet ve hasbıhal içinde devam eden iftar yemeği hatıra fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

 

[smartslider3 slider=30]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu