•  
  •  
Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Transit yolcular THY ile uçunca ABD yasak getirdi!

23 Mart 2017 Perşembe, 04:15

Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 8 şehirdeki 10 havalimanından ABD’ye, Türkiye’nin de olduğu 6 ülkedeki tüm noktalardan İngiltere’ye doğrudan sefer yapacak uçaklarda yolcuların uçağa cep telefonundan büyük elektronik cihaz sokamayacak. Yasak hakkında bilmeniz gerekenler…Transit yolcular THY ile uçunca ABD yasak getirdi!

ABD ve İngiltere’nin Türkiye’yi de içine alan uçuşlarda elektronik cihaz yasağı başladı. Uçuş yasağı hakkında bilmeniz gereken her şey.

1- Yasak hangi şehirleri ve hangi hava yollarını kapsıyor?

ABD’nin yasağı 8 ülkedeki 10 havalimanını kapsıyor. Yasak Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yanı sıra Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt (Kuveyt) için geçerli olacak. İngiltere’nin yasağı ise Türkiye’nin yanı sıra Lübnan, Mısır, Tunus ve Suudi Arabistan’dan yapılacak tüm seferlerde uygulanacak. Hürriyet Gazetesi’in derlemesine göre, İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı ABD varışlı tüm seferler bu yasaktan etkileniyor. İngiltere yasağı için Türkiye’den tüm noktalardan çıkış ve İngiltere’den de tüm Türkiye noktaları için bu yasak geçerli.

  

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz