•  
  •  
Son Dakika
21 Şubat 2018 Çarşamba

Ticaret hacmini büyütmeliyiz

09 Aralık 2017 Cumartesi, 03:55

Konuk Büyükelçi Bruzga, İzmir’i daha iyi tanımak ve işbirliklerini artırmak amacıyla çeşitli ziyaretler düzenlediğini ve İzmir’e de bu kapsamda geldiğini belirtti. Litvanya Büyükelçisi, karşılıklı ilişkileri ve işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

‘Turist sayısı da artmalı’

Audrius Bruzga, “Litvanya ile Türkiye işbirliğini konuşmanın yanında Türkiye’den Litvanya’ya gelen turist sayısını artırmamız gerekiyor. Ticareti arttırmamız da mutlaka önemli bunun için tanıtım ve Türkiye arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğiz” dedi.

‘Diyalogları önemsiyoruz’

EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ise, Litvanya ile Türkiye ve İzmir arasında yapılacak çalışmaların Avrupa Birliği’ne üyelik sürecindeki yolculuğumuzda önemli bir destek oluşturacağını vurguladı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Karşılıklı ithalat ve ihracat dengesinde çok fazla bir açık olmamasına rağmen ticaret hacminin 550 milyon dolar seviyesinden yukarıya taşınması gerektiğini vurgulayabilirim. EGİAD olarak Büyükelçiliklerle diyaloglara önem vermekteyiz. EGİAD olarak çeşitli ülkelere iş gezileri düzenlemekteyiz” dedi.

Haber:Milliyet-Turkiye Esnaf Gazetesi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz