•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Tekstilkent Olağan Genel Kurulu olaylı geçti

21 Haziran 2017 Çarşamba, 22:50

Tekstilkent yerleşkesinde yapılan Tekstilkent Olağan Genel Kurulu’nda alınan olağanüstü güvenlik önlemlerine rağmen genel kurul olaylı geçti. Basın mensuplarının içeriye alınmaması ve özel güvenlik görevlilerinin tutum ve davranışları ortamı gerdi.Kaynak: Tekstilkent Olağan Genel Kurulu olaylı geçti.

Tekstilkent yerleşkesinde yapılan Tekstilkent Olağan Genel Kurulunda alınan olağanüstü güvenlik önlemlerine rağmen genel kurul olaylı geçti. Basın mensuplarının içeriye alınmaması ve özel güvenlik görevlilerinin tutum ve davranışları ortamı gerdi. Basın mensuplarına karşı yapılan çirkin davranışlara rağmen basın mensupları Tekstilkent Olağan Genel Kurulu’na uzun bekleyişten sonra girebildi.

BASIN MENSUPLARINI İÇERİ ALMADILAR OLAYLAR ÇIKTI

Genel Kurulun yapıldığı salona uzun bir süre basın mensupları alınmadı. Toplantının başlamasıyla birlikte Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kucukçalık katılımcılara yönelik konuşma yaptığı sırada dışarda bekletilen basın mensupları uzunca bir süre konuyla ilişkin muhatap sıkıntısı yaşadı.

BASIN DANIŞMANIN İLGİSİZLİĞİ ÇİLEDEN ÇIKARDI!

Toplantıyı izlemek için gelen basın mensuplarının dışarı atılma kararına basın mensupları yapılan uygulamanın etik dışı olduğunu hatırlatarak, güvenlik birimlerinden konuyla muhatapların hassasasiyete davet edilmeleri önerildi. Tekstilkent Olağan Genel Kurulu’nda basın danışmanı, basın mensuplarına karşı takıldığı tavrı, basın mensuplarını çileden çıkardı. Yaşanılan gerginlikler sürerken, Tekstilkent Olağan Genel Kurulunun güvenliğini sağlayan Güvenlik Amiri yetkililer ile konuyu bir kez daha görüşerek basın mensupları içeri alındı ve basın mensuplarının çalışmalarına müsaade edildi.

Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Küçükçalık ve yönetim kurulu genel kuruldaki yerlerini aldıktan sonra eski başkan Şükrü Kulak’ın salona gelmesi ve kendi divan heyetinin oylanmasını istemesi üzerine salonda hareketli dakikalar başladı.

YAŞAR KÜÇÜKÇALIK, SALONU TERKETTİ

Tartışmaların sertleşmesi üzerine Başkan Yaşar Küçükçalık, salona gelen vekaletli üyeler konusunda ciddi şaibelerin olduğunu ve mevcut koşullar altında genel kurula gitmeme kararı alarak, mevcut yönetim kuruluna oy vermek için gelen üyelere seslenerek, “Bu şaibeli ortamda seçime girmek istemiyoruz. Bizim yönetimimize oy vermek isteyen üyeler lütfen salonu terk etsinler. Biz bu şekilde bir genel kurulun yapılmasını doğru bulmuyoruz” diyerek, ekibiyle birlikte salonu terk etti.Eski başkan Şükrü Kulak ve ekibi ele geçen bu fırsatın kaçmaması gerektiğini belirterek, ses düzeninin kesilmesine rağmen kendi sesiyle kendi taraftarına yeterli çoğunluğun sağlanıp sağlanmaması noktasında uyarı yaparak, genel kurulun devam etmesi yönünde görüşlerini dile getirdi.

ŞÜKRÜ KULAK VE EKİBİNİN OYLARI YETMEDİ! OLAĞAN GENEL KURULU ERTELENDİ

Hükümet komiserinin konuyu dikkate alarak Şükrü Kulak ve ekibinin seçmenleri sayıldı. Yeterli çoğunluğun sağlanamaması üzerine Tekstilkent Olağan Genel Kurulu açıklanacak bir tarihe kadar ertelendi.

ŞÜKRÜ KULAK: BİLİNÇLİ ŞEKİLDE TERTİPLEDİLER

Genel Kurul’a katılan üyelere yönelik bir konuşma yapan Şükrü Kulak, “Tekstilkent’in kara kaderinin değişeceğini görenler bu sonucu bilinçli şekilde tertiplediler” diyerek, şunları söyledi:

“OTOPARK SOYGUNU DEVAM EDİYOR. HEP BİRLİKTE DEĞİŞTİRMELİYİZ”

“Sayın Tekstilkent üyeleri burası sizlerin. Buraya sahip çıkın. Kaybedeceklerini görenler bu genel kurulun gerçekleşmemesi için ellerinden geleni yaptılar. Genel kurulun yapılması için biz elimizden geleni yaptık. Şimdilik yeterli çoğunluğu sağlayamadık. Çok az bir sayı ile bu genel kurulu gerçekleştiremedik. Onların amacı bir ay daha bu saltanatı sürmektir. Bu genel kurulun faturasını, yapılacak genel kurulun faturasını da unutmayın ki sizler ödeyeceksiniz. Sayın üyeler mutlaka ve mutlaka yapılacak genel kurula yeniden ve ezici çoğunluk ile katılmanızı bekliyoruz. Burada otopark soygunu devam ediyor. Bunu bizler hep birlikte değiştirmeliyiz. Tekstilkent için çok ciddi projelerimiz var. Birçoğunu birçoğunuz zaten biliyorsunuz. Tekstilkent”in kaderini hep birlikte değiştirmek için yapılacak genel kurula hepinizi bekliyoruz.”

EDİTÖRÜN NOTU:

–    Tekstilkent, mali kurulu gergindi ve olaylı geçti. “Şaibeli” sorusunu akıllarda bıraktı.

–     Tekstilkent Olağan Genel Kurulu’nda adalet ve hukuk anlayışı hiç edildi.

–    Basın danışmanının deneyimsiz tavırları, olayların çözümü konusunda yetersizliği, ilgisizliğiyle basın mensuplarına karşı tutumu tamamen fiskoydu. Önerimiz hemen yeni basın danşmanıyla (işi bilen, pasif olmayan ve  gazeteciyi anlayan) çalışılmalı.

–    Bazı üyelerin salona alınması, bazılarının alınmaması şaibe şüphelerini artırdı.

–    Koridorlarda özel güvenlik görevlilerinin basına karşı davranış şekli çok çirkindi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz