Sosyal Medya Mercek Altında

Sosyal Medya Platformları Masaya Yatırılıyor!..

Sosyal Medya İlgili Düzenleme Detayları Masaya Yatırılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal medya düzenlemesi hakkında detaylar ince ayrıntılarıyla mercek altına alınıyor.

Masaya Yatırılan Sosyal Medya Bilgileri Şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada sosyal medyanın düzene sokulması gerektiğini söylemiş ve bu konunun altının çizilmesi gerektiğine vurgu yapmıştı.
Sosyal Medya Nereye Gidiyor? Sosyal Medya Özgürlükleri bir çok alanda, kişisel,ailesel ve toplumsal değer erezyonlarına ve yıkımlarına neden oluyor!…Sosyal Medya Aracılığı ile yaşananlar ve sonuçları göz önüne alınarak, sosyal medya platformlarının sahiplerine yönelik ciddi ve etkili Hukuki ve yasal yaptırımlar getiriliyor.Bu gelişmeler yaşanırken, Sosyal Medya Platformları kapatılıyor mu sorularıyla toplumsal algı operasyonları devam ediyor.
Sosyal Medya Platformlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hürriyet Gazetesi”nden Gizem Karakış’ın aktardığı habere göre, AK Parti’nin sosyal medya taslağında Twitter, Instagram ve Facebook’a temsilci bulundurma zorunluluğu getiriliyor. AK Parti’nin üzerinde çalıştığı düzenlemeye göre, Türkiye’de temsilci bulundurulması için Twitter, Instagram ve Facebook gibi şirketlerin temsilcileri ile görüşmeler yapılıyor.
Instagram ve Facebook gibi şirketlerin Türkiye’de ofis açmaya sıcak baktığı, Twitter’ın ise bu öneriye olumlu bir yaklaşımda bulunmadığı gibi haberler yer alıyor. Türkiye”de Sosyal Medya Platformlarının çeki düzene kavuşturulmasıyla ilgili Almanya”ya ve Fransa’da çıkarılan yasanın örnek alınabileceği bilgileri yer alıyor.

SOSYAL MEDYA İLE İLGİLİ HANGİ ÜLKE NE YAPIYOR?
Almanya’da sosyal medya şirketleri tarafından zararlı içeriklerin 24 saat içerisinde ortadan kaldırılması kaldırılmaz ise de 50 milyon Euro’ya varan para cezaları uygulanıyor.
AK Parti kurmayları, sahte hesaplar açılmasını engelleyen bir düzenlemenin olacağını ve ağır cezai yaptırımlarının geleceği yönünde ifadeler yer alıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan”ın talimatlarıyla Sosyal Medya Platformlarına Çeki Düzen Verecek Çalışmaları yapacak olan Etik Kurullar ve Konuyla İlgili Kurmaylar yapılan ön çalışmayı önümüzde ki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan”a sunmaları bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden yapılan yıpratıcı, yıkıcı,kişi hak ve özgürlüklerine saldırıların dozunun giderek artmasıyla ilgili,”Sosyal Medya Platformlarına mutlaka ve mutlaka etkili bir düzenleme getirilmesi şart olmuştur. Bu millete, bu ülkeye,bu coğrafyada yaşayan bu milletin kültürüne bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz” demişti.
Haber Güncelleme:Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu