Şavşat”da 2 Bin Fidan Toprakla Buluşturuldu

Artvin’de toplam 100 Bin Fidan, Şavşat”da ise 2 Bin fidan düzenlenen “Bugun Fidan, Yarın Nefes” Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Programı yoğun bir katılımla 2 Bin Fidan toprakla buluşturuldu.
“11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği” nedeniyle 7 Kasım 2019 Perşembe günü yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle, “Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla; Milletimizin de desteği ile, her yıl 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması uygun görülmüştür.” denilerek 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilmiştir.
Bu çerçevede; Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 11:11’de eşzamanlı olarak 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde yaklaşık bir milyon kişinin katılımıyla 11 milyon fidanın toprakla buluşturulma etkinliği düzenlendi.
“Milli Ağaçlandırma Günü” etkinlikleri kapsamında Şavşat Yaşarköy-Cevizli Köyü yolu Erozyon Sahasında belirlenen zaman dilimi içerisinde 2 bin fidan toprakla buluşturuldu.
Milli Ağaçlandırma Etkinliğine Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Şavşat Cumhuriyet Savcısı Sefa Göktürk, Şavşat İlçe Jandarma Komutanı Alperen Doğanay, Şavşat İlçe Emniyet Amiri V Sefa Kurtkaya, Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Yöneticileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Haber: Şavşat Kaymakamlığı-Turkiye Esnaf Gazetesi
Etkinlik Foto Galeri
[smartslider3 slider=90]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu