Okmeydanı Hastanesi’ne Cemil Taşçıoğlu ismi verildi.

04 Nisan 2020 Cumartesi, 06:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüsten hayatını kaybeden İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu’nun isminin Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesine verileceğini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan salgın süresince fedakarca çalışan sağlık personeline teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:
”Salgın sürecinde en büyük yükü omuzlayan sağlık çalışanlarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Doktorundan hemşiresine, temizlik görevlisine kadar tüm sağlık çalışanlarımıza gösterdiği fedakarlığı milletimiz unutmayacaktır. Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu hocamızın adını Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanemize verileceğini ve bir şehir hastanesi olarak anılacaktır. Cemil Hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

CEMİL HOCA’NIN OĞLUNDAN TEŞEKKÜR MESAJI
Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu’nun oğlu Onur Taşçıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya twitter hesabından teşekkür etti.
Taşçıoğlu şu sözlere yer verdi:
Babam Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu’na hakettigi değeri verdiğiniz , adını sonsuza kadar yaşattığınız , üzüntümüzü bir nebze de olsa azalttığınız , bizi gururlandırdığınız için teşekkür ederim. @RTErdogan
@drfahrettinkoca
April 3, 2020

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bakırköy günlük kiralık | Haber Teması Tasarım ve Programlama: Touch Desing