•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Kurtlar Vadisi Pusu geri dönüyor

29 Eylül 2017 Cuma, 03:38

Kurtlar Vadisi Vatan tartışmaya yol açtı

Hollanda’da vizyona giren ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ filmi, Rotterdam Belediye Meclisi’nde tartışmalara neden oldu. Hristiyan Demokratlar Birliği (CDA) Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Sven de Langen, filmde propaganda yapıldığını söyleyerek filmi mecliste tartışma teklifinde bulundu. Başrol oyuncusu Şaşmaz ise, “Hem ülkemiz için hem de tüm dünya ülkeleri için önemli bir eser” dedi.

Hristiyan Demokratlar Birliği (CDA) Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Sven de Langen, filmde ‘propaganda’ yapıldığını ve bunun Türk toplumu içinde gerginliğe yol açabileceğini belirterek, kamu güvenliği çerçevesinde meclise filmi tartışma teklifinde bulundu.

Belediye meclisi üyelerinin çoğunluğu ise Langen’in teklifine karşı çıkarak komplo teorilerinin her filmde olduğunu ve bunun tartışılması gereken yerin belediye meclisi olmadığını söyledi. Duruma tepki gösteren, Müslümanların kurduğu NIDA Partisinin lideri ve Rotterdam Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nourdin El Ouali, “Gerçekten belediye meclisinde bir film ya da bir kitabın ne anlatmak istediğini mi tartışacağız? Başka işimiz yok bununla mı uğraşacağız?” ifadeleriyle teklife tepki gösterdi.

Bu tür tartışmaların tam aksine gerginliği artıracağını söyleyen El Ouali, benzer konuların Amerikan savaş filmlerinde de işlendiğini örnek göstererek, bu tartışmayla boşa zaman harcandığını kaydetti.

Kurtlar Vadisi Pusu geri dönüyor

Filmin Berlin galası yapıldı. Galaya oyuncular Necati Şaşmaz, Sinem Öztürk Uslu, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Ertuğrul Şakar’ın yanı sıra Necati Şaşmaz´ın eşi Nagehan Şaşmaz da katıldı. Filmin gösterimi, Şaşmaz çiftinin üç aylık bebeklerinin olması nedeniyle yaklaşık bir saat geç başladı. Gecikmeye rağmen sinema salonunu dolduran seyirciler, sabırla oyuncuların gelmesini bekledi.

Necati Şaşmaz, bu filmde ‘herhangi bir ülkede o ülkeye kast söz konusuysa, neyle mücadele edilmesi gerektiğini’ anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Filmin izlemesini ve örnek alınmasını tavsiye eden Şaşmaz, “Hem ülkemiz için hem de tüm dünya ülkeleri için önemli bir eser. Bence seyredilmeli. Kurtlar Vadisi dizisini seyredenler zaten bu filmde aksiyona doyacaklardır. Kurtlar Vadisi izlememiş olan birçok insanın da bu filmi severek izleyeceğine inanıyorum” dedi.

Kurtlar Vadisi 15 Temmuz filmi Çekildi, Sabırsızlıkla Bekleniyor

Almanya’nın Köln şehrinde galası yapılan Kurtlar Vadisi Vatan filminin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz,” Hindistan, Güney Kore ve İngiltere ile ilgili bazı çalışmalarımız var. Dizi olarak da şimdilik Kurtlar Vadisi Kaos’u var diyebilirim. O da Kurtlar Vadisi Vatan vizyondan çıktıktan sonra olacak inşallah” açıklamasında bulundu

Kurtlar Vadisi Vatan filminin galası, Almanya’nın Köln şehrinde yapıldı. Galada filme ilişkin İHA’dan Güneş Coşkun’un sorularını yanıtlayan başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, filmin 15 Temmuz gecesi Türkiye sınırında yaşanan hareketliliği ve darbenin perde arkasını anlattığını söyledi.

Şaşmaz, “Biz 15 Temmuz gecesine dair söylemek istediklerimizi filmle anlatalım istedik. Kurtlar Vadisi Vatan filmiyle hem o gün yaşanan dramı, hem de onun perde arkasında, aslında sınırımızda olabilecek belki de olan bir olayı anlatmaya çalıştık. O da işgal meselesi. Yani aslında Kurtlar Vadisi Vatan’la 15 Temmuz sadece bir darbe değil, aynı zamanda bir işgaldi demek istedik. Çünkü gerçekleşmiş olsaydı zaten bir işgal olacaktı. Hem bütün devlet kurumları anlamında bir işgal söz konusu olacaktı, hem de vatanımız belki de bugün Irak’ta yaşanan referandumla ya da başka gerekçelerle parçalanmaya, bölünmeye hazır hale getirilecekti. Allah bizi bu olasılıklardan korudu. Burada göğsünü siper eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve gazilerimize şifa diliyorum. Her şeyi onlara borçluyuz” diye konuştu.

Ünlü oyuncu, Kuzey Irak’taki referandumu değerlendirerek, konunun filmde de yer almasını, “Filmin içinde de bundan bahsetmiş olmamız küçük çaplı bir öngörü oldu” sözleriyle değerlendirdi.

Şaşmaz yeni dizinin de gündem olduğunu söyleyerek şunları ifade etti: “Hem sinema hem dizi anlamında birkaç projemiz var. Sinema filmi için Kore ve Hindistan (Bollywood) ile görüşmelerimiz oldu. Bu yaz çekmeyi düşündüğümüz iki tane film projemiz var. Hindistan, Güney Kore ve İngiltere ile ilgili bazı çalışmalarımız var. Dizi olarak da şimdilik Kurtlar Vadisi Kaos’u var diyebilirim. O da Kurtlar Vadisi Vatan vizyondan çıktıktan sonra olacak inşallah”

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz