•  
  •  
Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Küçükçekmece Zabıta Ekipleri Kameralı Denetim Uygulamasına Geçti

06 Temmuz 2016 Çarşamba, 01:18

ZABITAYA YAKA KAMERASI

Küçükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri son model yaka kamerası sistemine geçiş yaptı. Böylelikle hem vatandaşın hem memurun davranışları kayıt altına alınarak şeffaf bir denetim yapılması sağlandı.Yaka Kamera
Bilgi İşlem ve Zabıta Müdürlüğü’nün müşterek çalışmasıyla, görüntü ve ses kaydının yanı sıra fotoğraf çekebilme özelliği olan kameralar, zabıtanın hem operasyonları hem de rutin denetimleri sırasında kullanılıyor.

“HEM VATANDAŞ HEM ZABITA KORUNACAK

Vatandaşın ve zabıta memurunun mağdur olmaması için şeffaf denetimin sağlanması gerektiğini kaydeden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Denetimlerde görevliler ithamda kalıyordu. Hem vatandaşlarımızı hem de zabıta memurumuzu korumaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdik. Bu şekilde tüm görüşmeler kayıt altına alınacak ve istenildiği takdirde açılıp izlenebilecek” diye konuştu.

YANLIŞ VE HAKSIZ İTİRAZLARA SON

Uygulamayla zabıta ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi amaçlanıyor. Yaka kamerası sayesinde, davranışlar karşılıklı olarak kontrol altına alınarak, denetim ve işlemlerin nezaket kuralları içerisinde gerçekleşmesi sağlanacak. Aynı zamanda kanıt olan bu kayıtlarla haksız itirazların da önüne geçilecek.Yaka Kamera 4
Denetim ve operasyonlar sırasında açık kalacak kameralar ise 160 dakikaya kadar kayıt alabiliyor. Kameralar üzerinde bulunan çift flash ve özel lensi sayesinde gece de kayıt yapabiliyor. Memur apoletine monte edilen kameralar geliştirilmiş gimbal sayesinde hareket halinde ve herhangi bir sarsılma esnasında bile net görüntü alıyor. Aynı zamanda kameralar uygun aparatları sayesinde araçlarda ve motorize ekipler için kask üzerinde de kullanılabiliyor. Yaka kameraları kumandalar ile de 10 metre uzaklığa kadar kontrol edilebiliyor.

HABER:Küçükçekmece Belediyesi Basın Merkezi-Türkiye Esnaf Gazetesi

Yaka Kamera 1 Yaka Kamera 2

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz