•  
  •  
Son Dakika
21 Şubat 2018 Çarşamba

İTO Başkanı İbrahim Çağlar Hayatını Kaybetti

12 Aralık 2017 Salı, 07:12

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar (57) dün sabaha karşı evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede dün sabah 6’da yaşamını yitirdi. Çağlar’ın cenazesi bugün defnedilecek.

“57 YAŞINDAYDI”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar dün evinde eşiyle beraberken gece saat 01:00 civarında kalp krizi geçirdi. Kısa bir süre sonra İstanbul Bağcılar’daki Medipol hastanesine kaldırılan Çağlar, burada iki anjiyo olmasına rağmen dün sabah saat 06:00’ya doğru hayatını kaybetti. 2013’ten beri İTO Başkanlığı’nı yürüten Çağlar 57 yaşındaydı.

ŞOK İDDİA!

Öte yandan Hürriyet Gazetesi”nden Vahap Munyar, rahatsızlanarak hastaneye giden İbrahim Çağlar’ın doktor tarafından’gaz sıkışmasıdır’ diye geri gönderildiğini söyledi.

Haberin devamı şöyle:

Gece 01.00 dolayında kolunda uyuşma, göğsünde ağrı hissetti. Eşiyle birlikte Koşuyolu’ndaki bir özel hastaneye gitti.

Nöbetçi doktorlar Çağlar’ı muayene etti, EKG çekti, bir aksilik görünmediğine karar verdi:
-Gaz sıkışması olabilir. Size gaz sıkıntınızı çözecek bir ilaç yazalım. Bunu kullanın, rahatlarsınız.

Eşinin kullandığı arabayla nöbetçi eczaneye yöneldiler, İbrahim Çağlar cebini yokladı, yanına para almamıştı. Eşi atıldı: – Sen arabada otur. Ben ilacı alırım.

Eşi ilacı alıp döndüğünde Çağlar’ı başı önünde, kendinden geçmiş buldu. Hemen aynı hastaneye döndü. Kalp masajıyla müdahale sonrası Çağlar, aynı hastanenin Bağcılar’daki merkezine yönlendirildi. Orada anjiyo yapıldı, doktor Çağlar’ın eşi ve o ana kadar haberi olup hastaneye koşan arkadaşlarına durumu açıkladı:
-Anjiyo yaptık, bir damar tıkalıydı. Stent taktık. Hastayı iki gün burada müşahede altında tutacağız. Bir süre vücudun oksijensiz kalması sorun yaratmış olabilir. Müşahede sırasında vücudu soğutacağız.

Hastanede bekleyenler arasında bulunan Adnan Ersoy Ulubaş ve arkadaşları saat 04.00 dolayında görev bölümü yaptı:

-Hepimiz beklemeyelim. Bazılarımız evlerine dönüp biraz dinlensin, sabah nöbeti devralır.

Ulubaş, görev bölümü sonrası eve döndü. Çok geçmeden telefon geldi:
-İbrahim Çağlar ikinci kez kalp krizi geçirdi.

Hastaneye gitmek üzere evden çıkmıştı ki acı haber ulaştı:
-İbrahim’i kaybettik…

Çağlar’ın vefatını dün sabah İTO’daki Başkan Yardımcısı Murat Kalsın’ın mesajıyla öğrendim. Çağlar’ın son günü ve anlarını Adnan Ersoy Ulubaş’tan dinledim:
-Allah’ın işine karışılmaz ama İbrahim elimizden uçup gitti…
Mekanı cennet olsun…

“SAĞLIĞI YERİNDEYDİ”

İTO Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, “Sağlığı gayet yerindeydi. Gece kalp sıkışması sebebiyle hastaneye kaldırılan Çağlar, maalesef sabah saat 06.00’ya doğru hayatını kaybetti. Çok üzgünüz” dedi. Çağlar’ın cenazesi, bugün ikindi namazını müteakiben Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nden kaldırılarak Sahrayıcedid Aile Kabristanı’na defnedilecek.

2 ÇOCUK BABASI

1960 yılında İstanbul’da doğan İbrahim Çağlar, İTO’da 1999 yılında Meclis üyeliği ile göreve başladı. 2004-2009’da İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2009-2013’te İTO Meclis Başkanlığı yapan Çağlar, 2013 yılından beri İTO Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı da olan Çağlar, evli ve 2 çocuk babasıydı.

SON FOTOĞRAF

İbrahim Çağlar, TRT’deki ‘Payitaht Abdülhamid’ dizisinde, Dersaadet (İstanbul) Ticaret Odası’nın kuruluşunun canlandırıldığı sahnede ‘İbrahim Efendi’ rolünü oynamıştı.

İbrahim Çağlar sete kızı, damadı ve torunu ile gelmişti. 10.00’dan 20.00’ye kadar sette kalmıştı.

ODALARDAN TAZİYE

İbrahim Çağlar’ın ani vefatı iş dünyasını yasa boğdu. TOBB, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Ankara Ticaret Odası (ATO), İstanbul Ticaret Borsası, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Türkiye Genç İşadamları Derneği, Ekonomi Gazetecileri Derneği başta olmak üzere pek çok kurum ve kuruluş Çağlar için taziye mesajları gönderdi.

ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hayata veda eden İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın eşi Nilgün Çağlar’ı telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Çağlar’ın vefatından kendisinin de derin üzüntü duyduğunu belirten Erdoğan, acılarını paylaştığı Çağlar Ailesi’ne ve merhumun yakınlarına başsağlığı, sabır ve metanet diledi.

İTO Başkanı İbrahim Çağlar hayatını kaybetti (İbrahim Çağlar kimdir?)
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, dün gece geçirdiği kalp krizi sonrasında sabaha karşı hayatını kaybetti

Gece saat 01:30 sıralarında evinde kalp krizi geçiren İbrahim Çağlar hastaneye kaldırıldı. İbrahim Çağlar, hastanede tüm müdahalelere karşı saat 05:30 gibi hayatını kaybetti.

“ÇOK BÜYÜK BİR KAYIP”

İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın hayatını kaybetmesine ilişkin konuşan İTO Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, yaptığı açıklamada “Gece 01.30 gibi kalp spazmı geçiriyor. Hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çok büyük bir kayıp. dedi.

İbrahim Çağlar (solda) , İstanbul Ticaret Odası (İTO) başkanlığını 2013 yılında Murat Yalçıntaş’tan (sağda) devralmıştı

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİNDE ROL ALDI

Bu sabaha doğru hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar ile ilgili çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı. İbrahim Çağlar’ın, TRT’de yayımlanan Payitaht Abdulhamid dizisinde rol aldığı öğrenildi.

İBRAHİM EFENDİ’Yİ OYNADI

Çağlar’ın cenaze töreni yarın yapılacak. Ünlü dizinin çekimlerinin yapıldığı Kocaeli’ne giden İbrahim Çağlar, Dersaadet Ticaret Odası’nın kuruluşunun çekildiği sahnede rol aldı. İbrahim Çağlar, dizide, İbrahim Efendi rolünü kendisi oynadı. Dün çekimleri yapılan dizinin haftaya yayımlanacağı öğrenildi.

CENAZE TÖRENİ YARIN

İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın cenaze töreni ise yarın yapılacak. İTO’dan yapılan açıklamada “Çağlar’ın cenazesi 12 Aralık 2017 salı günü ?Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde (Capitol karşısı) kılınacak ikindi namazını müteakip, Sahrayıcedid Aile Kabristanı’na defnedilecektir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz