•  
  •  
Son Dakika
19 Nisan 2018 Perşembe

İTO 2018 Yılı Uluslararası Fuarları Açıkladı

27 Aralık 2017 Çarşamba, 10:25

İstanbul Ticaret Odası (İTO)’nın kadrajında 28 global fuar var

İTO, yeni yıl için farklı sektörleri de içeren 28 fuarı takvimine aldı. Bu sektörler arasında kompozit, gıda, sanayi, çevre teknolojileri, gayrimenkul, mobil teknoloji, aydınlatma, dizi, film ve inşaat makineleri de bulunuyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), uluslararası camiada ürünlerini tanıtmak isteyen Türk firmalarını dünyanın dört bir yanındaki fuarlara taşıyor. Türk firmaları 1960 yılından bu yana Oda ile uluslararası fuar organizasyonlarına katılıp, dünyaya açılıyor, yeni işbirlikleri için bağlantılar kuruyor. Bu sayede yeni ihracat kapılarını aralayan Türk firmaları İTO ile yılda yaklaşık 28 ihtisas fuarına iştirak ediyor. Fuarlarda ikili iş görüşmeleri, konferanslar, ülke tanıtım organizasyonları gerçekleştiren İTO, Türk firmalara verdiği hizmetlerle de çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

İŞ BAĞLANTISI

Türk ve yabancı firmaların İTO çatısı altında katıldıkları fuarlarda yaptıkları yüz yüze görüşmelerin geri dönüşü yeni iş ve ihracat bağlantısı olarak gerçekleşiyor. İTO’nun uluslararası lobi çalışmaları ile gerçekleştirdiği ‘Onur Konuğu Ülke – Türkiye’ fuarları ile de Türk iş dünyası sadece ürünlerini değil; kültürünü, sanatını, tarihini, mutfağını da tanıtma imkanı bularak çok daha büyük başarılara imza atıyor.

TALEBE GÖRE HEDEF

Oda, iş dünyasından gelen taleplere göre düzenlediği fuarların sektörlerini ve ülkelerini çeşitlendirmeye, fuarlar takvimine yenilerini eklemeye devam ediyor. İTO, 2018 yılında kompozit, gıda, sanayi, kümes hayvanları, çevre teknolojileri, gayrimenkul yatırımı, mobil teknoloji ve aydınlatma dahil çeşitli sektörlerde 28 fuarı takvimine aldı.
İşte yeni yılda Oda’nın katılacağı fuarlar…

İslam İşbirliği Teşkilatı ve Kuveyt 2. Uluslararası Ticaret Fuarı

6-10 Şubat / Kuveyt: Ortadoğu’nun önemli ekonomi merkezlerinden Kuveyt’te eşzamanlı düzenlenecek 17. İslam İşbirliği Teşkilatı Ticaret Fuarı – Kuveyt 2. Uluslararası Ticaret Fuarı’nda genel ticaret ürünleri yer alıyor.

Mobil iletişim

26 Şubat-1 Mart / İspanya: Mobile World Congress, mobil iletişim ve teknolojileri konusunda dünyanın lider fuarı.

Kompozit malzemeleri

6-8 Mart / Fransa: JEC World, kompozit malzemeleri ve teknolojileri alanında dünyanın en prestijli fuarı.

Gayrimenkul ve yatırım

13-16 Mart / Fransa: MIPIM Fuarı, gayrimenkul ve yatırım dünyasının buluşma noktası. Türkiye, fuarın merkezinde İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı Organizasyonu ile uluslararası yatırım dünyasını buluşturuyor.

Aydınlatma ve yapı

18-23 Mart / Almanya: Light+Building, aydınlatma sektöründe dünyanın uzman fuarı.

Film, TV içerik ve yapım

9-12 Nisan ve 15-18 Ekim / Fransa: Türk dizi, film, içerik, TV, yapım sektörü uluslararası başarısını Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPTV ve MIPCOM fuarları ile artırmaya devam ediyor.

Genel ticaret

15-19 Nisan / 15-19 Ekim / 1-5 Mayıs/ 31 Ekim-4 Kasım / Çin: Çin Halk Cumhuriyeti’nde dört fazda ve yılda iki kez düzenlenen Canton ticaret fuarları dünyanın en büyüğü. Türkiye elektrikli ev aletleri, inşaat ve yapı malzemeleri, gıda, hediyelik eşya, kozmetik mamulleri ve ev tekstili ile katılıyor.

Enerji-Sanayi

23-27 Nisan / Almanya: Dünyanın en önemli fuarlarından Hannover Messe’de Türkiye enerji ve sanayi salonlarında yer alıyor.

Otomotiv

1-3 Mayıs / BAE: Otomotiv endüstrisinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Automechanika Dubai, Körfez ve Ortadoğu’nun lider fuarı.

Gıda

2-4 Mayıs / Kanada: Dünyanın en büyük gıda fuarlarından SIAL’in Kanada ayağı, Kuzey Amerika pazarında yeni kapılar açıyor.

Çevre teknolojileri

14-18 Mayıs / Almanya: Çevre teknolojilerinde dünyanın marka fuarı IFAT’da Türkiye, arıtma ve katı atık sistemleri, atık su, hidrolik mühendisliği, geri dönüşüm, araç üstü ekipmanlar ve cadde temizliğinde kendini gösteriyor.

Asya’nın en büyüğü

16-18 Mayıs / Çin: Dünyanın en büyük ithalatçı ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti’nin Şanghay kentinde düzenlenen SIAL, Asya kıtasının en büyük gıda fuarı.

Genel tüketim

29 Temmuz-1 Ağustos / ABD: Kuzey Amerika perakende ürün pazarının kalbi ASD Market Week Fuarı’nda tüm tüketim ürünlerimizle yer alıyoruz.

7 ihtisas salonu

21-25 Ekim / Fransa: Dünyanın en önemli gıda ihtisas fuarlarından SIAL Paris’in 7 ihtisas salonunda Türkiye; genel gıda, bisküvi, çikolata, şekerleme, dondurulmuş gıda, içecekler, gıda teknolojileri ve ekipmanları, kümes hayvanları ile organik gıda ürünlerini sergiliyor.

Metal işleme

6-8 Kasım / ABD: Atlanta’daki Fabtech Fuarı, kaynak teknolojileri ve metal işleme konularında sektörün en önemlilerinden.

Otomotiv sanayi ve yedek parça

7-10 Kasım / Arjantin: Latin Amerika’nın en prestijli otomotiv sanayi ve yedek parça fuarı Automechanika Buenos Aires Fuarı dünyanın ilgi odağı.

İnşaat teknolojileri, iş makineleri

27-30 Kasım / Çin: Bauma China, dünyanın en önemli beton sanayi, inşaat ve iş makinaları, inşaat teknolojileri ve madencilik fuarı.

Telefon: 90 212 455 61 00/GSM : 90 533 959 30 57 – WhatsApp’a açık Faks : 90 212 520 15 26 / e-posta: aylin.odabas@ito.org.tr

HABER: İTO Basın Merkezi Soyhan ALPASLAN

Güncelleme: Turkiye Esnaf Gazetesi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz