•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Gülseren Südor Galeri Diani”de Sanat Severlerle Buluşuyor

19 Eylül 2017 Salı, 13:08

Gülseren Südor Galeri Diani”de 7 Ekim”de Sanat Severlerle Buluşuyor

Gülseren Südor’un sanatçı olarak doğa ve insan dengesi üzerine kurduğu ‘Geçmiş ve Şimdi, Ama hepsi aynı’adlı resim sergisi 7 Ekim den itibaren Galeri Diani’de Sanat Severlerle Buluşturuluyor.

Nerededir güzellik? Tüm istemimle istemek zorunda olduğum yerdedir; sevmek ve yok olmak istediğim yerdedir,sadece bir imge olarak kalmasın diye’

Gülseren Südor’un ‘Geçmiş ve Şimdi;  Ama hepsi Aynı’ adlı kişisel sergisi7-28 Ekim 2017 tarihleri arasında  Galeri Diani’de gerçekleşiyor. Adını sanatçının 50 yıla varan sanat serüvenini,  insan ve doğa dengesini merkeze alan sorgulamasından alan sergide, farklı boyutlarda neredeyse sanatçıyla özdeşleşmiş çini mürekkebi tarama tekniği yapıtlarını, yine özgün baskı üzerine karışık teknik kullanarak ürettiklerini ve bunların yanısıra tual üzeri yağlıboya ve desenlerini görmek de görmek mümkün olacak.

Gülseren Südor’un yapıtları her sergisinde olduğu gibi bir önceki sergisinin adeta devamı niteliği taşıyor. Sanatçının neredeyse elli yıldır ürettiği yapıtlar tam bir yaşam algısı oluşturuyor. Bu kişisel sergisinde 1980 lerden sonra insan, doğa denge vedengesizliğini, kendi kullandığı teknikleri ve bakış açısını yeniden sorguluyor. Biz izleyicilere  kendimiz,doğa ve toplum ile aramızda ki bağı veya olmayan bağı da sorgulatmaktan geri kalmıyor.

Gülseren SüdorKimdir?

Sanat yaşamı elli yıla varan duayen sanatçı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesinden mezun olduktan sonra 4 yıl boyunca İtalya Roma da yaşadı. Başta İtalya ve Avusturya olmak üzere yurt dışında 9 kişiseli yurt içinde ise 61 kişisel sergi açmış, yurtdışı dahil olmak üzere 20 den fazla fuar, bienal ve trienale katılmış sayısız karma sergide yer almış ve temel tasarım kitabına imza atmıştır. Yapıtları yurtiçi ve yurtdışın da birçok koleksiyonda yer almakta ve müzelerde bulunmaktadır.

 

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz