•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Etnospor Kültür Festivali Ödül Töreniyle Sona Erdi

29 Ağustos 2016 Pazartesi, 00:18

Etnospor Festivalinin Ardından Bilal Erdoğan Festival Onuruna Yemek Verdi, İstanbul Valisi Vasip Şahin Festivale gösterilen ilgiden dolayı İstanbullulara teşekkür etti.

ATA SPORLARI KÜÇÜKÇEKMECE’DE ER MEYDANI’NDA BULUŞTU20160829etno (13)

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen ve Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bezirganbahçe Meydan’da gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali’nin açılışı renkli görüntülere sahne oldu.Atlı gösteriler nefesleri kesti.

Üç gün sürecek etkinliklerin açılışında konuşan Başkanı Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, ‘’Kendi genlerimizde olan kendi inanç sistemimizle yoğrulmuş renklerle boyandığımız zaman, tarihe damgasını vurmuş Türk milleti olarak, geleceğe de damga vurma iddiasını taşıyabiliriz’’ diye konuştu.

Bu yıl Türkiye’de ilki gerçekleştirilen ve geleneksel spor dallarının tanıtılması, profesyonelleşmesi ve olimpiyatlara hazırlanması amacıyla düzenlenen festivalde, ata sporlarını yeniden er meydanına taşıyan birbirinden başarılı ve yetenekli sporcular tarihi adeta yeniden canlandırdı.

Festivalin açılışına, Dünya Etno Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, milletvekilleri, belediye başkanları ve on binlerce vatandaş katıldı.

“KENDİ RENKLERİMİZLE BOYANIRSAK, GELECEĞE DAMGA VURMA İDDİASINI TAŞIYABİLİRİZ”

Açılışta konuşan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, festivalin unutulmuş ve unutturulmuş kültürümüzün yeniden canlanması için organize edildiğinin altını çizerek, “İstanbul’da bu güzel mevkide dünyada ilk defa,  geleneksel sporlarımızın böylesine şık ve profesyonel şekilde, kültürümüzün tarihimizin halkımızla buluşturulduğu bu güzel organizasyona katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Elbette bölgemizde geçtiğimiz 15 yıllık süreçte çok daha güçlü çok daha iddialı, çok daha duruş sahibi bir pozisyon almış durumdayız. Bunun devam edebilmesi için bizim aynı zamanda kendi kültürel değerlerimizle de kuşanmaya ihtiyacımız var. Maalesef egemen güçlerin baskısıyla biz kendi kültürümüzden uzaklaştırılmak istendik. Bunun bir nebze de olsa başarıya ulaştığını kimse inkar edemez. Şu anda bizler yakın zamanda 15 Temmuz hadisesinin de ortaya koyduğu gibi geleceğe millet olarak çok daha iddialı bir yürüyüş sergileyeceksek, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizle, kültürümüzle, edebiyatımızla, dilimizle, müziğimizle, sanatımızla, estetik anlayışımızla, sporlarımızla yeniden kuşanmak zorundayız. Ancak bu şekilde bizler kendi genlerimizde olan kendi inanç sistemimizle yoğrulmuş bu renklerle boyandığımız zaman işte o zaman tarihe damgasını vurmuş Türk milleti olarak geleceğe de damga vurma iddiasını taşıyabiliriz. Bizler, Etnospor Konfederasyonu olarak sadece Türk milletinin değil, bütün milletlerin kendi geleneksel sporlarıyla yeniden ayağa kalkmasını arzu ediyoruz. Bugün dünyadaki kültürel adaletsizliğin ortadan kalkmasının yolu her milletin,  kültürün kendi değerleriyle bağımsız bir şekilde buluşabilmesiyle mümkün olacaktır. Etnospor kelimesine takılanlar oluyor. Yıllarca geleneksel sporlar dendiği zaman hak ettiği ilgiyi görmediğini biliyoruz. Etnospor deyince, ilgi çekiyor. Türk milleti olarak kendi renklerimizle boyanalım diye dua ediyorum. Bu meydanın hazırlanmasında kalabalık bir ekibin emeği var, emeği geçen herkese ve Küçükçekmece Belediyesi’ne ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.20160829etno (15)

“21.YY’IN SAVAŞLARI DEMEK Kİ BÖYLE OLACAK”

15 Temmuz darbe girişimine dikkat çeken Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:  “15 Temmuz öncesi ve sonrasında Türkiye üzerinde belli odakların savaş açtığını görüyoruz. 21. yüzyılın savaşları demek ki böyle olacak. Bizlerin güçlü olmamızın yolu aynı zamanda birlik olmamızdan geçiyor. Bu etkinliğin kardeşlik hukukumuzun gelişmesine katkı sağlamasını diliyorum. Bizim yeterince düşmanız mevcut. O zaman gelin aramızdaki ufak tefek arızaları geride bırakalım. Ortak değerlerimiz etrafında birleşelim. Bu etkinlik bizim için bir başlangıç olsun, gelecek için bizlere örnek teşkil etsin. Bugün de 11 şehidimiz var.15 Temmuz’dan bu yana her gün saldırılarla karşılaşıyoruz. Biz daha güçlü olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi hep birlikte Türkiye olacağız.”

 “BELEDİYELERİMİZ GELENEKSEL SPORLARLA İLGİLİ KULÜPLER KURMALI”

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise Türk medeniyetinin kadim bir kültürün mirasçısı olduğunu söyleyerek, ‘Bizler, iddia sahibiyiz. Bu iddiamızı gür sesle dile getirmeye başladık. Medeniyet iddiasında bulunmak tek başına bir şey ifade etmez. Biz eğer dünyaya yeni bir medeniyet sunacaksak bütün unsurlarıyla canlı ve albenili olmalı. Kendi kadim sporlarımızı, müziğimizi dünyaya sunmak için önce kendimiz tanıyacağız. Sonra üst bir kültür olarak dünyaya sunacağız. Bu noktada, büyükşehirlerimiz ve diğer belediyelerimiz hiç olmazsa bir tane geleneksel sporla ilgili kulüp kurmalı. Gerekirse bu durum yasayla desteklenmeli ” dedi.

 “BİZİM MEDENİYETİMİZİN DÜNYAYA ÖĞRETECEĞİ ÇOK ŞEY VAR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk milletinin dünyadaki en zengin geçmişe sahip bir millet olduğunu söyleyerek, “Milletleri millet yapan, kendi inançlarından, örf ve adetlerinden geleneklerinden kaynaklanan ve onlara kimlik veren değerler vardır. Biz kadim bir medeniyet mensubuyuz. Bu topraklarda bin yılı aşkın bir süre içerisinde ve Orta Asya’da çok daha derin izleri olan büyük bir geçmişin mensubuyuz. Kimliğimizi yeniden belirleyen bir etkinlikteyiz. Global köy dediğimiz dünyada çok büyük bir erozyon var ki kimlikler değişiyor ve çok daha rahat yönetilebilen bir yapı oluşuyor ve farklı etkileşilen bir gelecek hazırlanıyor. Gururla ifade edilebilir ki, dünyada en zengin geçmişe sahip bir milletiz. Etnospor Festivali, Türkiye’nin bir kıta özelliği gösteren değerleriyle tekrar insanlığı buluşturma imkanı bulacaktır. Bizim kadim bir medeniyet olarak dünyaya öğreteceğimiz çok şey var.  Fatih Camii yapıldığında henüz Amerika kıtası keşfedilmemişti. Jean- Jacques Rousseau’nın babası Galata’da yaşamıştır. Sarayda saat tamircisidir. Jean- Jacques Rousseau, benim fikirlerimin oluşmasında babamın İstanbul’da yaşaması var der. 15 Temmuz Türkiye için bir milat oldu. 79 milyon elele vererek, geleceğe şekillendirmede dünyada ezber bozan bir çalışma sürecine girmek zorundayız. Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla bu ulus bunu başaracaktır” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ARTIK GAZA NİYETİNE YA HAK DİYEREK, OK FIRLATARAK YETİŞECEK”

Organizasyona ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece’de böyle bir festivali organize ettikleri için Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan  ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, “Bu bir diriliş, uyanış, silkiniş, kültürümüzle barışma ve buluşma festivalidir. Sumo güreşini duyduk, kriketi duyduk, beyzbolu duyduk. Mas güreşini, mangalayı yeni yeni duyuyoruz. Bize kendi kültürel değerlerimizle barışma şansı verilmedi ve kültürel değerlerimize karşı bir kompleks oluşturulmaya çalışıldı. Bizim çocuklarımız, ellerindeki tahta kılıçlarla, gölgelerin gücü adına he-man diyerek yetiştirilmeye çalışıldı. İnşallah çocuklarımız artık gaza niyetine ya hak diyerek ok fırlatarak yetişecek. Bizler, kültürel değerlerimizle barışmak adına bugün bir fidan dikiyoruz. Bu fidanın çok kısa sürede ulu bir çınar olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

BİLAL ERDOĞAN, DERVİŞLERİN DUASININ ARDINDAN AÇILIŞ KURDELASINI KESTİ

Festivalde konuşmaların ardından, okçuluk, kılıç kalkan ekibi, atlı akrobasi ekiplerinin kortej geçişi ilgiyle izlendi.  Ardından protokol üyeleri;  atlı oyunlar, güreş, okçuluk, oba meydanı alanını gezdi. Dervişlerin duasının ardından Erdoğan, Etnospor Kültür Festivali’nin açılış kurdelesini kesti.  Alana kurulan obada, Cuma selası ve duaların ardından Cuma namazı kılındı.

3 gün boyunca devam edecek festivalde, atlı cirit oyunları, mas güreşi, aba güreşleri, geçmişten günümüze geleneksel çocuk oyunları, Orta Asya ve Anadolu mutfağının eşsiz lezzetleri, uzmanlar eşliğinde Osmanlı okçuluğu atış talimleri, geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı ve kültür tarihimiz, tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri, atlı akrobasilerle Orta Asya ve Türk tarihi adeta canlanacak.

ETNOSPOR’A ZİYARETÇİ AKINI İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE’YE TAŞINDI

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Etnospor Kültür Festivali ikinci gününde de renkli görüntülere sahne oldu. Binicilik, okçuluk ve güreş gibi ata sporlarının oynandığı festivale İstanbullular büyük ilgi gösterdi.

Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda milli sporlarımıza sahip çıkmak, onları geliştirmek ve olimpiyatlara sporcu yetiştirmek amacıyla gerçekleşen festivale, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile milli sporcuların yanı sıra çok sayıda İstanbullu vatandaş katıldı.

“BUGÜN 15 TEMMUZ ÖNCESİNDEN COK DAHA FAZLA MÜCADELE ETMEK, HİZMET ETMEK ZORUNDAYIZ”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirterek, “Hiçbir zaman millet olma bilincini biz bu kadar hissetmedik. 15 Temmuz ileride çok daha iyi algılanacak. Bizi geleneklerimizden koparmaya çalışanlara karşı 15 Temmuz’da tarihi bir duruş gösterdik. Bugün eskisinden daha fazla bu şuurla hareket etmek zorundayız. Çok daha fazla mücadele etmek, hizmet etmek zorundayız. Bu sorumluluğu çok daha fazla hissediyorum. İlkler her zaman zordur. Eminim ki ilerleyen zamanlarda bu organizasyon çok daha büyüyerek devam edecek. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 7 düvele karşı biz bu duruşu demokrasi içinde devam ettireceğiz” diye konuştu.

“UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MİLLİ DEĞERLERİMİZİ HALKLA BULUŞTURDUK”

Vatandaşlara festivale gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ise “Bir yandan zorluklar bir yandan müjdeler barındıran günlerdeyiz. Burada unutulmaya yüz tutmuş 11 geleneksel sporumuzu sadece spor değil, geleneksel el sanatlarımızı, lezzetlerimizi, kültürümüzü de vatandaşlarla buluşturuyoruz. Bu alandaki her şey gerçekten bize ait olan değerler. Geleceğe güçlü yürüyeceksek, eskiden olduğu gibi yarın da dünyaya millet nedir göstereceksek, bu renklerle var olmak zorundayız. 15 Temmuz sabahı nasıl bu millet bu ümmet için ilkleri barındırdıysa, bu millet için bugün yapmaya çalıştıklarımız da ilkleri barındırıyor” dedi.

Festivalde ayrıca, güreş müsabakalarını ve atlı cirit oyunlarını ilgiyle izleyen protokol üyeleri etkinlik alanını dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL EKİBİ ETNOSPOR’DA

Atlı Okçuluk, Atlı Cirit, Atlı Akrobasi, Kuşak Güreşi, Yağlı Güreş, Şalvar Güreşi, Kılıç Kalkan, Hedef ve Menzil Okçuluğu, Mas Güreşleri gibi geleneksel sporların yapıldığı festivalin ikinci gününde ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisi oyuncuları festival alanına gelerek oba ziyaretinde bulundu. Vatandaşların yoğun sevgisiyle karşılaşan dizi oyuncuları, çok sayıda hatıra fotoğrafı çektirdi. Küçükçekmeceli vatandaşlar da ev sahibi olarak böyle bir etkinliğin ilçelerinde hayata geçirilmesinden dolayısıyla Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e de teşekkür etti.

ATA SPORU VE MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZ CAN BULDU

Üç gün süren festivalde, 11 spor dalında, yurt içi ve yurt dışından 20 takım yer alıyor. Festival boyunca, yağlı güreş müsabakaları, atlı cirit oyunları, mas ve aba güreşleri, uzmanlar eşliğinde Osmanlı okçuluğu atış talimleri yapılarak, geçmişten günümüze geleneksel çocuk oyunları oynanıyor; Orta Asya ve Anadolu mutfağının eşsiz lezzetleri sunuluyor. Böylelikle geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı tekrar canlandırılıyor. Ayrıca, tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri, atlı akrobasiler ve konserlerin eşlik ettiği festivalde katılımcılar ata sporlarını ve kültürünü yeniden yaşama fırsatı buluyor.

Etnospor oyunlarından bazıları ise şunlar; 2 kişi ve 48 taşla oynanan zeka ve strateji oyunu Mangala, Şikar adı verilen oğlağı kaparak rakibinden kaçırma oyunu Kökbörü, Kırım Türklerinin bele sarılan kuşaktan tutarak rakibini tuş etmeye çalıştığı Kuşak Güreşi, aba giyip kuşak bağlayarak yapılan Aba Güreşi, at üzerinde süngü ve mızrağın rakibe savrulması ve düşmesinin sağlanması oyunu Atlı Cirit, at üzerinde hareket halinde iken okla hedefi vurma oyunu  Atlı Okçuluk, koyunların arka bacaklarında bulunan dört yüzlü kemikle oynanan Aşık Oyunu, şalvar giyip ayakları çıplak olarak yapılan Şalvar Güreşi, bir platform üzerinde yüz yüze oturan yarışmacıların,  ayaklarını yere dik duran tahtaya dayayarak güreştiği Mas Güreşi.

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen ve Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali 3. gün müsabakalar ödül töreniyle sona erdi.

Bezirganbahçe Meydan’da düzenlenen  ve üç günde 100 binden fazla vatandaşın ilgi gösterdiği festivalin kapanış törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan,Ak Partili Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Nureddin Nebati, Halis Dalkılıç, Okçular  Vakfı Kurucu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız,  Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Doğan ile on binlerce vatandaş katıldı.

“GELECEĞE KENDİ DEĞERLERİMİZLE YÜRÜRSEK, DÜNYAYA MİLLET NEYMİŞ GÖSTEREBİLİRİZ”

Tüm İstanbullulara festivale gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür eden Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, ”İstiyoruz ki geleneksel sporlarımız okullarda hak ettiği yeri bulsun. 58 federasyon var. Bunların yüzde 90’ı olimpik sporlar veya batının sporlarının federasyonları. Onlara yapılan yatırımlar boşa yapılmış demiyoruz. Bütün gençlerimizin sporla zaman geçirmesi ülkemizin geleceği için çok önemli ama biz artık geleneksel sporlarımızın da ülkemizde hak ettiği değeri görmesini istiyoruz. Bu festival Türkiye’de geleneksel sporlarımıza yeterince ilginin olduğunu gösterdi. Halkımız bu sporları seviyor. Tek yapmamız gereken geleneksel sporlarımızın biraz üzerine düşmek. Vatandaşlarımıza geleneksel sporlarımızla zaman geçirebilecekleri imkanları hazırlamak. Sponsorlarımızı, bakanlığımızı, belediyelerimizi, devlet kurumlarımızı geleneksel sporlarımıza daha çok destek verirken görmek istiyoruz. Vatandaşlarımız, hem bilmedikleri geleneksel sporlarımız konusunda bilgi sahibi oldular. Çocuklarımız, Anadolu’nun, Orta Asya’nın ve Balkanların bize ait renklerini gördüler ve bu etkinliklere bizzat katılıp güzel zaman geçirdiler. Çocuklarımız ilk defa ok attı. Ata bindi, mangala, mas güreşi oynadı. Halkımız şunu gösterdi; biz geleceğe kendi değerlerimizle, kendi sporlarımızla, kendi müziğimizle yürümek istiyoruz. Böyle olduğu takdirde Türkiye daha büyük birlik içinde olabilir. Daha büyük bir duruş gösterebilir ve eskiden olduğu gibi yarın da dünyaya millet neymiş öğretebilir. Belki dikkatinizi çekti, menzil atışında ilk üçe girenlerle aynı kıyafeti giyiyorum. Çünkü hepsi Okçular Vakfımızın sporcuları. Bunun için de Okçular Vakfımızı ayrıca tebrik etmek istiyorum. Okçular Vakfı’nda bu yola çıkalı 3,5-4 yıl oldu ve ülkemizde geleneksel okçuluk tekrar gündeme geldi. Geleneksel okçulukta daha profesyonel etkinlikler olmaya başladı. Uluslararası müsabakalarda düzenlendi, dünya birincilikleri, ikincilikleri alınmaya başladı. Olimpik okçulukta da milli takımımıza sporcular yetiştirmeye başladık” diye konuştu.

“GELENEKSEL SPORLARLA İLGİLİ YAPMAMIZ GEREKEN ÇOK ÇALIŞMA VAR”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise ”Bu etkinliğe katılan tüm sporcuları tebrik ediyor,  Etnospor Festivali’ni ziyaret eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu festivalin, bu organizasyonun, bu birlikteliğin ve beraberliğin yaşanması için öncü olan, burada tarihi birlikteliği ortaya koyabilmemiz ve geleceğe de bu geleneksel anlamdaki soruları taşıyabileceğimizi gösteren Bilal Erdoğan Bey’e de teşekkür ediyorum. Çok yakın zamanda olimpiyat oyunları sona erdi. Önümüzde paralimpik (paralympic) olimpiyatları var. İnşallah orada da ülkemizi değerli sporcu kardeşlerimiz en iyi şekilde temsil edecekler. Güreş son yıllardaki çıkışıyla beraber bu olimpiyatlarda en önemli temsil branşımız oldu. Taha kardeşimiz sizler gibi mindere çıktı ve ülkemize altın madalyayı kazandırdı. Önümüzdeki ay başında Kırgızistan’da yapılacak olan Geleneksel Oyunlar Festivali’nde ülkemiz yine ana kurucu ülkelerden birisi olarak orada yer alacağız ve temsilimizi en iyi şekilde yapacağız. Ondan sonra şunu düşünmemiz gerekiyor. Geleneksel sporlarınızın yaşatılması ve icra edilmesi için ortaya koymamız gereken adımlar çok büyük masraf gerektirmeyen şeylerdir. Bizim kardeşlerimizin iyi güreşebilecekleri, yetişebilecekleri alanların yapılması önemli.  Bununla beraber farklı dallardaki geleneksel oyunların yaşatılması gerekiyor. Bunlar çok büyük yatırım gerektiren şeyler değil. Hızlı bir çalışmayla belli başlı bölgelerimizde ve şehirlerimizde bu spor dallarımızı en iyi şekilde temsili olabilmesi için atacağımız adımlarla inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda çok farklı noktalara ve bu organizasyonlara taşıyacağız” dedi.

VALİ ŞAHİN”DEAN  İSTANBULLULARA TEŞEKKÜR

Kapanış programına katılan İstanbul Valisi Vasip Şahin de heyecanını dile getirdiği konuşmasında, “3 gün boyunca küllenen bir ateşin kor halinde yeniden ortaya çıkışına şahit olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Katkıda bulunan sponsorlara ve seyrederek, gelecek senelerde bu organizasyonun yeniden yapılması için cesaret veren tüm İstanbullulara teşekkür ediyorum” dedi.

“MİLLİ MANEVİ DEĞERLERİMİZLE BULUŞMA VE BARIŞMA FESTİVALİ”

Festivale ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise ”Biz bu festivali bir diriliş, bir uyanış festivali olarak görüyoruz. Milli ve manevi değerlerimizle buluşma ve barışma festivali olarak görüyoruz. Bu anlamda konfederasyon başkanımız Sayın Bilal Erdoğan’a ve himayelerini eksik etmeyen Gençlik Spor Bakanımıza bütün Küçükçekmeceliler adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” diye konuştu.

ÖDÜLLERİ PROTOKOL ÜYELERİ VERDİ

Festivalde müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara madalyalarını, protokol üyeleri verdi. Menzil sahasında düzenlenen, protokol menzil müsabakalarında 280 metreye ok atarak birinci olan Bilal Erdoğan’a ödülünü organizasyonun en genç sporcularından 11 yaşındaki Alperen Sivrikaya takdim etti. Başkan Karadeniz ise Bilal Erdoğan’a teşekkür ederek plaket hediye etti. Ayrıca Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği üyeleri de Başkan Karadeniz’e yöresel kıyafetlerini hediye etti.

Festivalin kapanışında “Dombıra” şarkısının bestecisi Kırgız halk ozanı Arslanbek Sultanbekov sahne aldı. Sultanbekov sahne şovuyla izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.

HABER:Küçükçekmece Belediyesi Basın Merkezi-Türkiye Esnaf Gazetesi

HABER FOTOLARI

_HN_3500 _HN_3534 _HN_3822 _HN_4000 _HN_4103 _HN_4273 _HN_4449 _HN_4726 _HN_4802 _HN_5041 _HN_5240 _HN_5255 _HN_5294 _MG_0868 _MG_0944 20160829etno (4) 20160829etno (7) 20160829etno (8) 20160829etno (12)  20160829etno (15) 20160829etno (19) 20160829etno (39) DPP_0004 DPP_0007 DPP_0008 DPP_0009 DPP_0014 DPP_0016 DPP_0023

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz