•  
  •  
Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Esenler Kardeşlik Sofrasında 7 Bin Kişiyi Ağırladı

16 Haziran 2016 Perşembe, 02:12

Esenler Belediyesi’nin Aksaray Caddesi’nde kurduğu Kardeşlik Sofrası’nda 7 bin kişi oruçlarını birlikte açarak Ramazan’ın bereketini paylaştı.IMG_4433

Esenler Belediyesi, “Gönlümüz Bir, Soframız Bir” sloganıyla Ramazan ayına özel Kardeşlik Sofraları kurmaya devam ediyor. Anadolu Caddesi’nin ardından bu kez de Aksaray Caddesi’nde kurulan Kardeşlik Sofrası’nda Esenlerliler, Ramazan’ın bereketini komşularıyla paylaştılar. Birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusunun yapıldığı iftar programına; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve bazı mahalle muhtarları da katıldı.

ESENLER, RAMAZAN’I RAMAZAN GİBİ YAŞIYOR

Okunan ezanla birlikte Kardeşlik Sofrası’nda buluşan 7 bin kişi hep birlikte oruçlarını açtılar. İftarın ardından vatandaşlara hitap eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler, Ramazan’ı Ramazan gibi yaşıyor. Sadece burada kurduğumuz sofralarla değil Esenler’deki hanelere de gönderdiğimiz dört çeşit yemekle Ramazan’ı ruhuna uygun yaşıyoruz” dedi. Aksaray Caddesi’ni dolduran vatandaşlara, iftarın bereketini paylaştıkları için teşekkür eden Göksu, “Caddedeki sofraları bir uçtan diğer uca göremiyorum, öyle güzel bir kalabalık var. Esenlerli birlik olduğunu bir kez daha gösterdi” diye konuştu.

RIZKIMIZI PAYLAŞTIK

 Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ise Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunu hatırlatarak, “Misafir, rızkıyla gelir. Biz de sizinle bu sofralarda rızkımızı paylaştık. Allah, bu mübarek Ramazan ayında hepimizin dualarını kabul etsin” dedi.IMG_4476

SOFRALARDA MUHABBET DE PEKİŞTİ

Ramazan’ın ruhunu, mahalle kültürünü ve yardımlaşma duygularını zirveye çıkaran bu günde kurulan sofralarda, dostluk ve muhabbet de pekişti. Hep birlikte edilen yemek duasının ardından iftar programı sona erdi.

IMG_4285 IMG_4330

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz