Erdoğan ERGENE:”Araç İhtiyacımız Var Haziruna Arz Ederim”

İkitelli Osb Bölge Müdürü ve Elektrik Dağıtım Müdürü Erdoğan Ergene İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu”nda 27.Madde uyarınca Elektrik Bakım Onarım Hizmetleriyle ilgili müzakerelerin yapılmasına ve karara bağlanmasına ilişkin kurum ve konu hakkında bilgilendirme konuşması yaptı.

İkitelli Osb Bölge Müdürü ve Elektrik Dağıtım Müdürü Erdoğan Ergene şunları söyledi:

“Şimdi bu konuda açıklama yapmadan önce niye bu buraya geldi kısaca onu söyleyim. Bizim burada Sasyol Güvenlik Bakanlığı”nın bir teftişi oldu. Bu teftiş neticesinde bu konuyu buraya getirdik. Teftiş eden yetkili kısaca bu hizmetlerle ilgili muvazaa gördü. Müfettiş ancak tabi bu muvazaa konusu da tartışılabilir. Fakat biraz bizim elektrikçi yüklenici firmasından çalıştırdığımız elemanlar daha önceki yöneticilerimizin gurup kadrosunu kurup çoğaltmamak amacıyla üstlenici müteahhit firmasından alıp çalıştırdık. Bunları biraz ayırmamız gerekiyor. Bu konuda kısmen de haklı.

Bizim bu elektrik müdürlüğümüzün yaptığı bu hizmetleri biraz daha netleştirelim. Bu hizmetlerde yerine otursun. Bu konuda ki önerimiz ise şöyle:

“Bizim şu anda ihtiyaç duyduğumuz kadronun kururumuz kararıyla getirilmesi.Kurumumuz kadrosunda olan personel emekli olduktan sonra da biz bu boşluklarını müteahhit firmadan talep edip tamamlamıştık. Bu işte ihtiyaç duyulan personelde bizim için önem arzeden konularda, yani yüksek gerilim manevralarını yapan kısa süreli arızalara müdahale eden binalarımızın iç tesisatlarının kontrolünü yapan, tahsilat çalışan, sayaçları okuyan, mühürleyen ve tüm büro işinde çalışanların uygun gördüklerimizi kurum personeli yapalım. Diğer enerji yatırımları, kablo döşenmesi tesisat yenileme gibi programlı bakım işlerini büyük onarımları, yani noktasal arızaların dışında ki uzun metrajlı kablo döşenmesi arıza sebepli trafoların her hangi bir sebepten yanması gibi işleri de belirleyerek, ihale ile yapılması. Bizimkisi işçilik sadece şu an. Şu güne kadar da bunu hizmetleri aldığımız kurum temin ediyor zaten. Çalışan araçlar var. Kiralık veya kurum olarak bu araçları alınmasını sayın haziruna arz ediyorum.”

Bu bilgilendirmenin ardından Genel Kurul Divan Heyeti”nde bulunan Galvano Teknik Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karadağ, İkitelli Osb eski Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tunalı, İskobir ve Eskoop Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün birer konuşma yaptılar.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu