Çorapçılar Sanayi Sitesi Rutin Çalışmalarına Devam Ediyor

Koronavirüs Salgınıyla birlikte Devlet ve Hükümet Yetkililerinin aldığı bir dizi tedbir, önlem ve kısıtlamalara Türkiye”nin en büyük organize sanayi bölgesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Osb Başkanlığı başta olmak üzere bölgede faaliyet gösteren 38 Sanayi Sitesi”nin tamamında alınan önlem ve tedbirlere eksiksiz riayet ediliyor.
İkitelli Sanayi Bölgesi”inde ki Sanayi Site Yönetimleri devam etmesi gereken rutin hizmetlerin aksamaması için Yönetim Kadrosu çalışanları kısıtlama tedbirleri kapsamında vardıyalı şekilde çalışmalarına devam ediyorlar. Sanayi Site Yönetim merkezleri koronavirüs tedbirleri kapsamında yönetim binası girişlerine ziyaretçi ve iş gereği gelenlere yönelim hijyen malzemelerini ve maske bulunduruyorlar. Gerekli kontrollerin alındığına emin olduktan sonra yönetimle olan iş ilişkilerine geçiliyor.
Bir çok sanayi sitesi yönetimi koronavirüsten korunma kapsamında devam eden geçiş sürecinde alınan tedbir ve önlemlerin son derece yerinde ve isabetli kararlar olduğunu belirtiyorlar.
Diğer yandan bir takım sektörlerde zorunlu çalışmaların gerektiğini belirten yöneticiler, işini yapan esnafa gereken bütün kolaylıkların gösterildiğini ifade ediyorlar.
Sanayi sitelerinde olmazsa olmaz hizmetlerin başında gelen güvenlik ve temizlik hizmetlerinin kesintisiz devam ettiğini belirten ilgililer, mevsimsel çalışmaların paralelinde site temizlik,sulama ve peyzaj çalışmalarına da devam edildiğini belirtiliyorlar.
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi sitelerinde benzer ve ortak önlem ve tedbirlerin bütün sitelerde uygulandığı gözlenirken, zorunlu hizmet ve çalışmalara da aralıksız devam edildiğini ifade ediyorlar.
Çorapçılar Sanayi Sitesinde de benzer çalışmaların yapıldığını kaydeden ilgililer, site ortak kullanım alanlarında ve site ana caddeleri ile yeşil alanlarda da hijyenik çalışmalar başta olmak üzere genel bakım,onarım,tamir,tadilat,peyzaj ve sulama hizmetleri gibi rutin iş ve hizmetlerin aksatılmadan devam ettiği belirtiliyor.
Çorapçılar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İkitelli Osb Denetim Kurulu Üyesi Kazım Özeren Çorapçılar Sanayiye gelen yolun Saraçlar Sanayi Sitesi Duvarı”nda oluşan hasarın, Saraçlar Sanayi Sitesi Yönetimi Tarafından gerekli önlemlerin alınarak duvar güçlendirme çalışmasıyla ilgili Saraçlar Sanayi Sitesi Başkanı Barış Şeker”i ve Yönetim Kadrosunu hassasiyetlerinden dolayı takdir ettiğini söyledi.

Haber:Turkiye Esnaf Gazetesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu