•  
  •  
Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

Başakşehir Yeni Başkanını Yarın Seçecek

03 Ekim 2017 Salı, 15:17

Başakşehir Yeni Belediye Başkanlığı İçin Oklar Nurettin Ertemel”i Gösteriyor

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal”ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday Gösterilip ve Dr. Mimar Kadir Topbaş”dan boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Koltuğuna oturmasıyla, Başakşehir Belediye Başkanlık Koltuğuna Kimin oturacağına yönelik Kulisler yapılmaya başlamıştı. Yarın 4 Ekim 2017 Çarşamba Günü Yapılacak Başaşehir Belediyesi Meclis Toplantısı”nda Başakşehir Belediyesi Başkanlığı Seçimi Yapılacak. Başkan Mevlüt Uysal”dan boşalan Başakşehir Belediye Başkanlık koltuğuna Mevlüt Uysal döneminde ki Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılarından ikinci sırada Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Nurettin Ertemel”in Başkan Mevlüt Uysal”dan boşalan Başakşehir Belediye Başkanlık görevine seçilerek, Başakşehir Belediyesi Başkanlık Koltuğuna oturması bekleniyor.

Nurettin ERTEMEL Kimdir?

Aslen Siirt´li olan Nurettin Ertemel, 1966 yılında İstanbul´da doğdu. İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1999 yılına kadar otomotiv sektöründe, ticari faaliyette bulundu.

1999 – 2004 yılları arası yürüttüğü, Fatih Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden sonra 2004 yılında İstanbul İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi.

2006 yılında Başbakan Müşavirliği kadrosuna atanan Ertemel, bu görevi sürdürürken, Siirt Belediye Başkan Yardımcılığına atandı ve 2009’a kadar Siirt Belediye Başkan Vekilliğini yürüttü.

2009 yılında Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı’na görevlendirilmek suretiyle Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Ertemel, Başakşehir Belediyesinde Temizlik İşleri müdürlüğü ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüklerinden de sorumlu başkan yardımcılık görevleri sürdürüyor. Nurettin Ertemel, görevleri süresince, belediyecilik konusunda yurt içi ve yurt dışında birçok çalışmalara katıldı. Nurettin Ertemel, evli ve üç çocuk babasıdır.

Haber: Turkiye Esnaf Gazetesi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz