•  
  •  
Son Dakika
24 Mart 2018 Cumartesi

Başakşehir

01 Ocak 2010 Cuma, 12:08

Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN”in Kaleminden;

Değerli Başakşehirliler,

2014 yılı Ekim ayından beri Başakşehir Kaymakamı olarak görev yapmaktayım. Hızla gelişen, planlı bir şekilde kentleşen, doğaya saygılı, yaşayanları huzurla yararlanacağı yeşil alanlara ve parklara sahip; yakın bir zamanda da İstanbul’un en çok tercih edilen ilçesi olma yolunda hızla ilerleyen Başakşehir’de görev yapmak benim için bir onur vesilesidir.

Türkiye’nin en büyük rekreasyon alanı Sular Vadisi, Türkiye’nin en büyük şehir içi göleti olan Başakşehir Göleti ve çok yakın zamanda tamamlanacak olan Kayaşehir Botanik Parkıyla ilçemiz İstanbul’da doğaya en saygılı yerleşim alanıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde temelini attığı kentleşme hamleleri, Başakşehir, Kayaşehir, Bahçeşehir  ve Ayazma’daki projelerle zirveye ulaşmıştır.

Başakşehir Yeni Kent Merkezi, meydanı ve çevresindeki projelerle ve bu bölgenin hemen yanındaki 2.400 yataklı Bölge Hastanesi Başakşehir’in gelişimine damgasını vuracaktır.

Bütün bunların yanında Atatürk Havaalanı ile inşası başlayan, devam eden ve planlanan 3.Havaalanı arasında önemli bir noktada bulunan ilçemiz, yapımına başlanan,devam eden ve planlanan otoyol projeleriyle de iki havaalanı arasında ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden batıya devam eden otoyol üzerinde önemli bir kavşak haline gelmiştir.

Türkiye Süper Ligi’nde başarılı bir şekilde ilçemizi temsil eden Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ilçemize bir dinamizm getirmiş, gençlerimize de iyi bir örnek oluşturmuştur. Medipol Başakşehir futbol takımının maçlarını oynadığı Fatih Terim Stadyum’u,İkitelli Olimpiyat Stadyum’u ve kompleksi ilçemizde gençlerimizin de yararlanabildiği örnek spor alanlarıdır.

Başakşehir Belediye’sinin yaptığı ve gençlerimizin hizmetine sunduğu spor alanları ve Bilgi evleri ilçemizdeki ayrıcalıklı hizmetlerdendir.

İlçemizin sınırlarında bulunan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi çalışan sayısı, üretim kapasitesi, firma çeşitliliği ve yaptığı ihracat bakımından ülkemiz için büyük bir katma değer yaratmaktadır.

Başakşehir’in konum, kentleşme ve gelişme olarak bu ayrıcalıklarının yanında Başakşehir Belediyesi’nin ilçemizde bu alanda gösterdiği başarılı çalışmalar, kamu kurumlarıyla olan pozitif işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan karşılıklı anlayışa dayalı çalışmaları da her türlü takdirin üzerindedir.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konud İdaresi, Emlak Konut Genel Müdürlüğü, Kiptaş ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin de ilçemizin gelişimine ve büyümesine sağladıkları destek ve katkıları da özellikle vurgulamak gerekir.

Kaymakamlığımız ve kaymakamlığımıza bağlı birimler, başta Belediyemiz olmak üzere, İkitelli Organize Sanayi Bölge Yönetimi ve ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile birlikte halkımızın güvenliği, sağlığı, esenliği ve refahı için herzaman olduğu gibi yoğun bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Saygılarımla.

Kazım TEKİN

Başakşehir Kaymakamı

GÜNDEM
İkitelli OSB Öz Yönetim Dedi

İkitelli Osb Olağan Genel Kurulu Öz Yönetime Geçme Kararı Aldı, Nihat Tunalı Yola...

Nihat Tunalı Başkanlarla Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

İosb Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat Tunalı 7 Şubat 2018 tarihinde yapılacak olan...

İOSB Sanayi Site Başkanları İstişare Toplantılarına Start Verdi Ekonomi

Türkiye”nin en büyük organize sanayi bölgesi olan İkitelli...

İYGAD Zirvedeki Gazetecileri Ödüllendirdi Basın Yayın

Başkan Mert:”Ödüllerin doğru adreslere gittiğini umarken, bu arkadaşların,...

BEĞENİLENLER
Şükrü Kulak:”Tekstilkent”e Bizden Sonra Bir Tek Çivi Dahi Çakılmadı”

Tekstilkent eski Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kulak 31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan...

SoloTürk”ün 2018 Yılı Gösteri Takvimi Açıklandı Güncel

Ülkemizi, Ay Yıldızlı bayrağımızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ün...

Şirket Kurmak Kolaylaştı Güncel

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan, şirket kuruluşunda ticaret sicili...

Karatay:”Zeytin ve turp yiyin turp gibi olun” Gıda Sektoru

ULUSLARARASI CNR KİTAP FUARI’NA KATILAN KARATAY, ÇARPICI AÇIKLAMALAR...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz