•  
  •  
Son Dakika
15 Aralık 2017 Cuma

Başakşehir

01 Ocak 2010 Cuma, 12:08

Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN”in Kaleminden;

Değerli Başakşehirliler,

2014 yılı Ekim ayından beri Başakşehir Kaymakamı olarak görev yapmaktayım. Hızla gelişen, planlı bir şekilde kentleşen, doğaya saygılı, yaşayanları huzurla yararlanacağı yeşil alanlara ve parklara sahip; yakın bir zamanda da İstanbul’un en çok tercih edilen ilçesi olma yolunda hızla ilerleyen Başakşehir’de görev yapmak benim için bir onur vesilesidir.

Türkiye’nin en büyük rekreasyon alanı Sular Vadisi, Türkiye’nin en büyük şehir içi göleti olan Başakşehir Göleti ve çok yakın zamanda tamamlanacak olan Kayaşehir Botanik Parkıyla ilçemiz İstanbul’da doğaya en saygılı yerleşim alanıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde temelini attığı kentleşme hamleleri, Başakşehir, Kayaşehir, Bahçeşehir  ve Ayazma’daki projelerle zirveye ulaşmıştır.

Başakşehir Yeni Kent Merkezi, meydanı ve çevresindeki projelerle ve bu bölgenin hemen yanındaki 2.400 yataklı Bölge Hastanesi Başakşehir’in gelişimine damgasını vuracaktır.

Bütün bunların yanında Atatürk Havaalanı ile inşası başlayan, devam eden ve planlanan 3.Havaalanı arasında önemli bir noktada bulunan ilçemiz, yapımına başlanan,devam eden ve planlanan otoyol projeleriyle de iki havaalanı arasında ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden batıya devam eden otoyol üzerinde önemli bir kavşak haline gelmiştir.

Türkiye Süper Ligi’nde başarılı bir şekilde ilçemizi temsil eden Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ilçemize bir dinamizm getirmiş, gençlerimize de iyi bir örnek oluşturmuştur. Medipol Başakşehir futbol takımının maçlarını oynadığı Fatih Terim Stadyum’u,İkitelli Olimpiyat Stadyum’u ve kompleksi ilçemizde gençlerimizin de yararlanabildiği örnek spor alanlarıdır.

Başakşehir Belediye’sinin yaptığı ve gençlerimizin hizmetine sunduğu spor alanları ve Bilgi evleri ilçemizdeki ayrıcalıklı hizmetlerdendir.

İlçemizin sınırlarında bulunan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi çalışan sayısı, üretim kapasitesi, firma çeşitliliği ve yaptığı ihracat bakımından ülkemiz için büyük bir katma değer yaratmaktadır.

Başakşehir’in konum, kentleşme ve gelişme olarak bu ayrıcalıklarının yanında Başakşehir Belediyesi’nin ilçemizde bu alanda gösterdiği başarılı çalışmalar, kamu kurumlarıyla olan pozitif işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan karşılıklı anlayışa dayalı çalışmaları da her türlü takdirin üzerindedir.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konud İdaresi, Emlak Konut Genel Müdürlüğü, Kiptaş ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin de ilçemizin gelişimine ve büyümesine sağladıkları destek ve katkıları da özellikle vurgulamak gerekir.

Kaymakamlığımız ve kaymakamlığımıza bağlı birimler, başta Belediyemiz olmak üzere, İkitelli Organize Sanayi Bölge Yönetimi ve ilçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile birlikte halkımızın güvenliği, sağlığı, esenliği ve refahı için herzaman olduğu gibi yoğun bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Saygılarımla.

Kazım TEKİN

Başakşehir Kaymakamı

GÜNDEM
İYGAD Zirvedeki Gazetecileri Ödüllendirdi

Başkan Mert:”Ödüllerin doğru adreslere gittiğini umarken, bu arkadaşların, ömür boyu bu ödüllere layık...

Bakan Ağbal İosb Ziyaretinde Önemli Açıklamalarda Bulundu

İOSB BAKAN AĞBAL”I AĞIRLADI Bakan Naci Ağbal ve beraberindeki heyete; İstanbul Valisi, İkitelli...

İsdök Olağan Mali Kongresini Yaptı Genel Kurul Kongre Haberleri

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Sitelerinden İsdök Sanayi Sitesi...

Akgün:İkitelli”yi ”İKİTELLİ HOLDİNG” Bünyesinde Buluşturma Mesajı Verdi Güncel

İskobir Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akgün yayın hayatına...

BEĞENİLENLER
İTO Başkanı İbrahim Çağlar Hayatını Kaybetti

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar (57) dün sabaha karşı evinde kalp krizi...

Ankara’da Suriye zirvesi Dünya

Ankara’da Suriye zirvesi Suriye’de 7 yıllık savaşın sonuna...

Akrobatın korkunç sonu! Dünya

Akrobatın korkunç sonu! Gökdelenler üzerinde yaptığı tehlikeli hareketlerle...

TBMM’de gergin anlar Güncel

Meclis Genel Kurulu’nda süren 2018 yılı Merkezi Yönetim...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz