•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Bakan Tüfenkçi İstoç”da Şed kuşanacak

20 Eylül 2017 Çarşamba, 10:46

Bakan Tüfenkçi Ahilik Haftası’nda İstoç Esnafına Lokma Dagıtıp Şed kuşanacak

Ahilik Haftası nedeniyle Bağcılar Belediyesi ve İSTOÇ (İstanbul Toptancılar Çarşısı) Yönetim Kurulu tarafından toptan ticaretin can damarı İSTOÇ’ta Ahilik Festivali düzenlenecek. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in de katılacağı kutlamalarda kalfalıktan ustalığa geçenler için “Şed Kuşatma” töreni yapılacak. Osmanlı Ahilik geleneğinin canlandırılacağı etkinlikte esnaf tarafından lokma dağıtılacak.

 “İSTOÇ 1. Festival Günleri’nin açılışı yapılacak”

Aynı zamanda 7 Bin 200 işyerinin faaliyet gösterdiği toptancılar çarşısında ‘’İSTOÇ 1. Festival Günleri’’nin de açılışı Bakan Tüfenkçi tarafından yapılacak. 4 gün sürecek görkemli festivalde esnaf ve vatandaş tek platformda buluşturulacak.

Bülent Tüfenkçi KİMDİR?

Bülent Tüfençi yeni kabinde Gümrük ve Ticaret Bakanı oldu. Peki Bülent Tüfenkçi kimdir? İşte Bülent Tüfençi’nin biyografisi.

1966 Malatya -Yeşilyurt doğumlu. Ortaokul ve Lise öğrenimini Yeşilyurt İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu oluktan sonra Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans egitimini tamamladı.

1991 yılında Malatya’ya yerleşerek serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Şuanda serbest avukat olarak çalışmakta olan Tüfenkci, 2001 yılında Ak Parti Malatya teşkilatının kuruluşunda yer aldıktan sonra teşkilata çeşitli kademelerde aktif oldu. 2011 – 2015 yılları arasında AK PARTİ Malatya İl Başkanlığı görevini yaptı.

Tüfenkçi, 1 Kasım seçimlerinde, Malatya’dan milletvekili olarak seçildi.

 Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber: Bağcılar Belediyesi Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi

Etkinlik Hakkında

Tarih: 20.09. 2017

Saat: 10.00

Yer: Mahmutbey Mahallesi İSTOÇ Ticaret Merkezi 7.Yol – Saray AVM önü (İSTOÇ metro istasyonu çıkışı) Bağcılar/İstanbul

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz