•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Bahçeli:”Cumhurbaşkanı Erdoğan”a Çağrı Yaptı: Avrupa”ya bende Gelirim”

13 Mart 2017 Pazartesi, 02:29

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum çalışmaları için Avrupa’da program yapmak isteyen bakanların toplantılarının iptal edilmesine tepki olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tarihi bir teklifte bulundu. Bahçeli, “Ben istersem gelirim, gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman dünyayı ayağa kaldırırım” diyen Erdoğan’a birlikte gitme çağrısı yaptı.

MHP Lideri Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa’ya gitme kararındaysa yalnız değildir. MHP Genel Başkanı olarak ben de kendisiyle birlikte Avrupa’ya gelirim. Türk dünyasının önemli bir parçasını oluşturan Avrupa’da yeni bir ‘Türk Ruhu’nu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum çalışmaları için Avrupa’da program yapmak isteyen bakanların toplantılarının iptal edilmesine tepki olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tarihi bir teklifte bulundu. Bahçeli, “Ben istersem gelirim, gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman dünyayı ayağa kaldırırım” diyen Erdoğan’a birlikte gitme çağrısı yaptı.

Habertürk TV’ye özel açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Cumhurbaşkanı, 4 milyon Türk’ün yaşadığı Avrupa’yla ilgili olarak ‘Ben istersem gelirim. Kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım’demiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa’ya gitme kararındaysa yalnız değildir. MHP Genel Başkanı olarak ben de kendisiyle birlikte Avrupa’ya gelirim. Türk dünyasının önemli bir parçasını oluşturan Avrupa’da yeni bir ‘Türk Ruhu’nu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim” diye konuştu.

İBRAHİM KALIN: BAHÇELİ MİLLİ DURUŞUNU GÖSTERDİ

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Avrupa’ya birlikte gidelim” açıklamasını değerlendiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ” Devlet Bahçeli açıklamasıyla asil ve millî duruşunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

 ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün  yaptığı konuşmalarda Almanya’nın iki bakanın katılacağı etkinlikleri iptal etme kararına sert tepki göstermişi ve şöyle demişti: “Zannediyorlar ki Erdoğan Almanya’ya gelecekti.

Ben istersem gelirim. Ve kapıdan da sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım.Varsınlar konuşturmasınlar. Yani konuşturmamakla Almanya’daki oyların ‘evet’ değil de ‘hayır’çıkacağını mı zannediyorsunuz? Ey Almanya, sizin demokrasiyle  yakından uzaktan alakanız yok. Sizin şu andaki uygulamalarınız geçmişteki Nazi  uygulamalarından farklı değil, bunu böyle biliniz.”

Haber: Ortadoğu Gazetesi-Turkiye Esnaf Gazetesi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz