•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Bağcılar’da 20 bin Kap Aşure İkram Edildi

28 Eylül 2017 Perşembe, 22:51

Bağcılar”da Aşure kazanları birlik ve beraberlik için kaynadı

Aşure Günü dolayısıyla Bağcılar Belediyesi tarafından Güneşli Merkez Camii önünde ilçe sakinlerine 20 bin kap aşure ikram edildi. Vatandaşlara kendi eliyle kazandan aşure dolduran Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Bağcılar’da Hicrî senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü dolayısıyla “Aşure ikram” programı düzenledi. Güneşli Merkez Camii önünde kurulan kazanlarda içinde çeşit bakımından zengin malzeme bulunan aşure pişirildi. Cuma namazından sonra cami önünde kurulan stantta vatandaşlara aşure dağıtıldı.

“İlçe sakinlerine 20 bin kap aşure ikram edildi”

Aşure ikramına Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve İlçe Müftüsü Musa Uzun katıldı. Başkan Çağırıcı, kepçeyi eline alıp ilçe sakinlerine kazandan aşure doldurdu. Etkinlikte 20 bin kap aşure ikram edildi.

“Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını niyaz ediyorum”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yaptığı konuşmada rahmeti ve bereketi bol olan güzel bir aya girildiğini belirterek, “Öncelikle herkesin Muharrem ayını tebrik ediyorum. Başta komşularımız pişirdikleri aşureleri birbirlerine ikram ederler. Bu güzel bir duygu. Biz de Bağcılar Belediyesi olarak 20 bin kişiye aşure ikramında bulunuyoruz. Aşure dediğimizde aklımıza Kerbela geliyor. Tüm Kerbela şehitlerimizi de minnetle ve rahmetle anıyoruz. Rabbim bir daha öyle nifak tohumları ekilmesine fırsat vermesin diye dua ediyoruz. Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” dedi.

Haber: Bağcılar Belediyesi Basın Merkezi-Turkiye Esnaf Gazetesi

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz