•  
  •  
Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

8. Uluslararası Barikat Film Festivali Start Alıyor

30 Kasım 2017 Perşembe, 05:09

Bağcılar,8.Ulusal Barikat Film Festivaline Ev Sahipliği Yapıyor

Türkiye’de Engellilerin sanatla buluştuğu ilk film festivali olan Barikat Film Festivali Başlıyor. Festival bu yıl İstanbul Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.

1-4 ARALIK’TA

Barikat Sanat Atölyesi Derneği tarafından hayata geçirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve spor Bakanlığı, TC. İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı’nın destekleri ve İstanbul Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde sekizincisi gerçekleşecek “Uluslararası Barikat Film Festivali”, film gösterimlerinin yanı sıra düzenlenecek konserler, defile ve futbol maçlarıyla tüm “barikatları” kaldırmayı hedefliyor.

ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Cervantes Enstitüsü, Hollanda, Fransa, ABD, İtalya ve İspanya Kültür Ataşelerinin de destek verdiği “Uluslararası Barikat Film Festivali” engellilerin beklentilerini ortaya koyan ilk “uluslararası” film festivali olarak da dikkat çekiyor. Festival, 1 Aralık Cuma günü kültür ataşeleri, sanatçılar, siyasiler ve STK temsilcilerinin katılımıyla saat 14.00’de Tünel’den Galatasaray Lisesi önüne düzenlenecek yürüyüşle başlayacak.

2 Aralık Cumartesi günü Bağcılar Engelliler Sarayında gerçekleşecek film gösterimlerinin yanı sıra Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt’ın konuşma ve duymasını sağladığı engelli çocuklardan oluşan koro Selçuk Ural’ın yönetiminde sahne alacak. Aynı gün Moda Tasarımcısı Sabiha Alakuş’un Osmanlı kadın sultanlarının giydikleri kostümlerden oluşan Osmanlı defilesi gerçekleşecek.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden engelli vatandaşların bisikletle geçişi ile devam edecek olan festival,  4 Aralık Pazartesi Günü Görme Engelli Milli Futbol Takımı (Futsal) ile Eski A Milli Takımının Efsane futbolcularının maçı ile renklenecek. Festival 4 Aralık Pazartesi akşamı Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek Mümin Sarıkaya ve Çisem konseriyle son bulacak.

Türkiye’de Engellilerin sanatla buluştuğu 8. Barikat Film Festivali bu yıl 01-04 Aralık tarihleri arasında Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.  “Görme Engelliler A Milli Futbol Takımı eski oyucuları ile maç yapacak”

Festival sanatçı, siyasetçilerin katılımıyla Taksim Tünel’den Galatasaray Lisesi önüne kadar süren yürüyüşle başlayacak. İkinci gün Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda defile düzenlenecek. Üçüncü gün Mecidiyeköy’den 1000 kişilik bir bisiklet grubu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde balon patlatarak barikatları kaldıracak. Son gün Görme Engelli Milli Takımı ile eski A Milli Takımı oyuncuları arasında futbol maçından sonra Çisem ve Mümin Sarıkaya’nın vereceği konser düzenlenecek. Festival boyunca Engelliler Sarayı’nda film gösterimleri olacak.

Yapılacak Program Tavkimi Şöyle:

Tarih: 01.12. 2017

Saat: 10.00 / Açılış ve Betimlemeli Film Gösterimi

Yer: Engelliler Sarayı. Barbaros Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Cd. No:37

Saat: 14.00 / Sanatçı-siyasetçi-engelli yürüyüşü

Yer: Beyoğlu Tünel. Evliya Çelebi Mahallesi Beyoğlu İstanbul

Tarih: 02.12.2017

Saat: 10.00 – 14.00 / Uzun metrajlı film gösterimi

Saat: 16.00 / Defile

Yer: Engelliler Sarayı. Barbaros Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Cd. No:37

Tarih: 03.12.2017

Saat: 10.00 / Uzun metrajlı film gösterimi

Yer: Engelliler Sarayı. Barbaros Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Cd. No:37

Saat: 12.00 / Mecidiyeköy-Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Bisiklet Turu

Yer: Mecidiyeköy Cevahir AVM Önü

Tarih: 04.12.2017

Saat: 18.00 / Çisem (Konser)

Saat: 19.00 / Görme Engelli Milli Futbol Takımı ile eski A Milli Futbol Takım Efsaneleri Futbol Maçı

Saat: 21.00 / Mümin Sarıkaya (Konser)

Yer: Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonu. Fevziçakmak Mah. Fatih Cd. No:54

Bağcılar Belediyesi Basın Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz